Bitcoin Haberleri

Milyarder Michael Saylor, MicroStrategy’nin Devasa Bitcoin Pozisyonuyla İlgili Endişelerini Ele Aldı!

MicroStrategy kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor, firmanın borç kullanılarak satın alınan Bitcoin (BTC) varlıklarının bir kısmının tasfiye edilebileceğine dair korkulara yanıt veriyor.

​​Saylor, MicroStrategy’nin borç kullanılarak edinilen Bitcoin pozisyonunun yeterince teminatlandırılmış olması nedeniyle bir marj çağrısının pek olası olmadığını söyledi.

“Milyarlarca dolarlık bir bilançoda, teminatlandırmamız gereken sadece 200 milyon dolarlık bir kredimiz var. Ve şu anda 10 kat fazla teminatlandırılmış durumdayız.

Eğer piyasa 10 kat düşerse, nakitimiz olur ve nakit akışı yaratırız.

Marj çağrısı hiçbir şey hakkında çok fazla ado, sadece beni Twitter’da ünlü yaptı. Bunu takdir ediyorum. Ve Twitter trolleri beni dövmeye bayılıyor çünkü bu onların katılımını sağlıyor.”

kriptoup microstrategy ceosu michael j saylor doge almayi vegasta kumar oynamakla ayni tutuyor

Bir marj çağrısında, bir tüccar veya yatırımcının kaldıraçlı bir pozisyonun kapanmasını veya tasfiyesini önlemek için daha fazla fon koyması gerekir.

MicroStrategy CEO’su, kurumsal analitik yazılım firmasının borcunun çoğunun, faiz oranları artırılmadan önce alındığı için yönetilebilir olduğunu söylüyor.

“Şirketin genel olarak bilanço stratejisine gelince, faiz oranları iki katına çıkmadan önce %1,8 karma faiz oranıyla 2,2 milyar dolar borç aldık…

%1,5 faizle 2 milyar doları alma şansınız olsaydı, makul bir şey gibi görünüyor ve bunu yaptığımıza sevindim. Çoğu teminatsız borçtur – 1,7 milyar doları teminatsızdır. 500 milyon doların vadesi biz parayı aldıktan yedi yıl sonra gelecek.

Dolayısıyla sağlam bir bilançomuz olduğunu hissediyoruz, rahatız ve marj kredisi iyi yönetiliyor.”

Bitcoin, yazı yazılırken 21.030$’dan işlem görüyor. MicroStrategy , yaklaşık 30.700 dolarlık ortalama bir fiyatla satın alınan 129.218 Bitcoin’i elinde bulunduruyor ve bu da yaklaşık 1,25 milyar dolarlık kağıt zarar anlamına geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!