Ethereum Haberleri

Kripto Milyarderi, 327 Milyon Dolar Ethereum’u DeFi Staking İçin Gönderdi!

Kripto para milyarderi Justin Sun, son zamanlarda likit stake hizmeti Lido Finance’e (LDO) önemli bir miktarda Ethereum (ETH) gönderdi.

Lookonchain isimli blok zinciri takipçisi Twitter hesabına göre Tron (TRX) kurucusu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği birkaç işlemle Lido Finance’e yaklaşık 240 milyon dolar değerinde 150,100 Ethereum yatırdı.

DeBank ise çoklu zincir portföy takipçisi olarak, Justin Sun’un toplamda 200,164.03 ETH’ye karşılık gelen ve 327 milyon doların üzerinde bir değere sahip olan Lido Finance’e yatırım yaptığını açıkladı.

Kripto milyarderi Justin Sun’un DeBank’a göre, merkezi olmayan borç verme protokolü Aave’de (AAVE) 50 milyon doların üzerinde Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) adında sabit coin bulundurduğu belirtiliyor.

Lido Finance’in yerel tokenı olan LDO, şu anda 3.19 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. Toplam piyasa değerine göre 28. sırada yer alan kripto varlık, son 24 saat içinde %3’ten fazla bir artış kaydederek geçen hafta yaklaşık %7,5 oranında yükseliş gösterdi.

ethereum haberleri

Lido Finance, Ethereum için güvenlik protokolünü güncelledi

Lido Finance, kısa bir süre önce stake edilmiş ETH’ye yanıt olarak stake oranı sınırı adı verilen bir güvenlik protokolü özelliğini etkinleştirdiğini açıkladı. Bu özellik, projenin günlük giriş rekoru kırdığını duyurduğu yeni stake edilmiş Ethereum’a karşılık alınan önlemler arasında yer alıyor.

“Stake Oranı Limiti” adı verilen bu güvenlik protokolü, büyük miktarda stake girişlerine cevap vermek ve stake yatırma işlemlerini durdurmadan ödülleri seyreltmek gibi potansiyel yan etkileri ele almak için dinamik bir mekanizma olarak tasarlanmıştır.

Bu protokol, son 24 saat içinde yapılan son para yatırma işlemlerine dayanarak, ne kadar stETH basılabileceğini azaltarak ve ardından blok bazında yenileyerek çalışır. Geri kazanım hızı (~6.200 ETH/saat) nedeniyle, bu mekanizmanın çoğu kullanıcıyı etkilemesi pek olası değildir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!