Altcoin AnalizleriBitcoin Analizleri

Ünlü Analist Rekt: Bitcoin’in Düşüşü Altcoinleri Olumsuz Etkileyecek!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve yatırımcısı Rekt, Twitter takipçilerine Bitcoin’in (BTC) 17.150 $’lık ani direncini aşamamasının tüm kripto piyasası için iyiye işaret olmadığını, altcoinlerin başka bir derin düzeltici hareket için hazır göründüğünü söyledi.

“Özellikle ~17.150 $ direnç olarak hareket etmeye devam ederse, yeni BTC düşükleri kartlarda olabilir.

Bu nedenle, -%20’ye varan bir düşüşle ~13.900$’a gerilemesi söz konusu olmayacaktır.

BTC için -%20’lik bir düşüş kesinlikle altcoinleri olumsuz etkileyecek ve -%20’den daha fazla düşmelerine neden olacaktır.”

bitcoin analiz
Kaynak Rekt/Twitter

Bitcoin’in zayıflık göstermesi altcoinleri de etkiliyor

Rekt’e göre tarihsel ayı piyasası verileri özellikle Bitcoin’in zayıflık belirtileri göstermeye devam etmesi halinde, altcoinlerin hala daha aşağı yönlü riskle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

“Birçok altcoin, mevcut ayı piyasasında tipik -%90 ila -%99’luk geri çekilme yaşamadı.

Tarih özellikle BTC için ~17.150 $ seviyesinin direnç olarak hareket etmeye devam etmesi halinde, hala iyi bir şans olduğunu gösteriyor.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, gün içinde %2,80 artışla 16.870$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Ethereum üç aylık desteği geri almayı başaramadı

Ethereum’a bakan Rekt, ETH’nin kritik bir destek seviyesini dirence dönüştürdükten sonra muhtemelen düşmeye devam edeceğini söyledi.

“Aralık ayında ETH üç aylık bir desteği geri almayı başaramadı.

Aslında, eski üç aylık destek yeni direnç olarak hareket ediyor.

Eğer ETH gerçekten de aylık kapanışını ~1.300$’ın altında yaparsa, yeni yılda çok daha düşük fiyatlar bizi bekliyor demektir.”

Bu haberin yazıldığı sırada ETH, son 24 saatte %3,60’lık bir artışla 1.214$’dan işlem görüyor. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Cardano’ya (ADA) gelince, Rekt, Ethereum rakibinin yakın zamanda düşüş trendini tersine çevirdiğini görmediğini söyledi.

“ADA, bu BTC ayı piyasasında -%91 geri çekildi.

Bir süre daha aşağıda önemli bir destek olmadığı için daha fazla düşüş yaşanabilir.”

Bu haberin yazıldığı sırada, ADA geçtiğimiz gün %2 artışla 0,289$’dan işlem görüyordu. ADA güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!