Altcoin Haberleri

Macro Guru Raoul Pal, Büyük Ethereum Tahminini Açıkladı!

Real Vision kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, portföyünün ne kadarını Ethereum’a adadığını ve neden Bitcoin (BTC) yerine ETH’yi tercih ettiğini takipçilerine açıkladı.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Real Vision’ın 569.000 YouTube abonesine, Ethereum ekosisteminde üretilen nakit, toplam alanın geri kalanının yaklaşık 100 katı olduğu için ETH konusunda iyimser olduğunu söylüyor.

Ayrıca, önde gelen akıllı sözleşme platformunun çeşitli kullanım durumları nedeniyle Ethereum’a bir talep şokunun gelebileceğini savunuyor.

ethereum

Paul şu ifadeleri kullandı;

“[Ethereum], gaz ücretlerinden ETH’nin yakılması nedeniyle sınırlı bir arza sahip. Herkes jetonlarını ETH 2.0 için stake ediyor, bu yüzden borsadan yük aldınız. Sonra… DeFi’de (merkezi olmayan finans), NFT’lerde (karşılıksız tokenler) ve bunların hepsinde kilitli yaklaşık 100 milyar dolar var. Bu aslında yaklaşık %11’lik bir Ethereum serbest dalgalanması bırakır.

%11, piyasaya girerseniz satın alabileceğiniz tüm mevcut Ethereum’dur ve gözlerimizin önünde bu talep şoku yaşanıyor. Bitcoin’de böyle bir şey yok. Evet, arz şoku var, evet, biraz talep şoku var, ancak Ethereum’un sahip olduğu ağ yoğunluğuna sahip değil.”

Pal, geçen hafta Twitter’da “şu anda sorumsuzca uzun ETH’den daha fazlası” olduğunu söyledikten sonra devasa Ethereum tahmininide açıklıyor .

“En azından öyleyim, muhtemelen şimdi, artık bilmiyorum çünkü dün gece tweetimde söylediğim gibi bazı seçenekler satın aldım. Muhtemelen %85 Ethereum’um.”

CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı, yazı yazılırken 4.316.47 dolardan işlem görüyor ve geçen ay % 27’den fazla arttı .

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!