Kripto Borsa Haberleri

KuCoin, Bitcoin ve Litecoin Madencilik Havuzlarını Askıya Aldı – Kripto Dünyasında Neler Olup Bitiyor?

Kripto para alım satım platformu KuCoin, Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) madencilik havuzlarına yönelik hizmetlerini geçici bir süreliğine durdurduğunu bildirdi.

Çarşamba günü bir blog paylaşımında KuCoin, bu kararın 15 Ağustos itibarıyla uygulanacağını duyurdu.

Borsa, madencilik havuzlarındaki bu durdurmanın, gelişmekte olan iş stratejilerinin bir parçası olduğunu ifade etti ve madencilik havuzu kullanıcılarını, belirtilen tarihten önce madencilik faaliyetlerini alternatif platformlara yönlendirmeye teşvik etti.

KuCoin madencilik havuzu kullanıcılarına, 27 Ağustos‘a kadar madencilik kayıtlarını ve ilgili diğer verileri yedekleme ve koruma imkanı sundu, bu tarih sonrasında geçişlerin hızlı ve sorunsuz olması amacıyla.

Platform, belirtilen süre zarfında alternatif madencilik havuzlarına geçiş yapmamanın madencilik kazançlarını olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıda bulundu ve KuCoin Havuzu‘nun bu tür kazanç kayıplarından sorumlu olmayacağını belirtti.

KuCoin’in Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzları için geçerli hash oranları sırasıyla saniyede 9.08 exahash (EH/s) ve 3.90 terahash (TH/s) olarak belirlendi.

Bu oranları daha iyi anlamak için, Bitcoin ağının toplam hash oranı 349.19 EH/s ve Litecoin ağının hash oranı ise 792.16 TH/s‘dir.

Buna rağmen, KuCoin’in diğer tüm hizmetlerinin normal bir şekilde çalıştığı belirtildi.

kucoin haberleri 1

KuCoin, İşten Çıkarma İddialarını Yalanladı

Bu duyuru, KuCoin’deki kıdemli çalışanların topluca işten çıkarılacağına dair söylentilerin hemen ardından geldi.

25 Temmuz’da yayınlanan bir raporda, bağımsız gazeteci Wu Blockchain, KuCoin’in Amerika’daki katı Kimlik Doğrulama (KYC) politikaları nedeniyle borsanın gelirlerinde düşüş yaşandığı ve bu sebeple iş gücünün %30’unun yakında işten çıkarılacağı iddiasında bulundu.

Ancak, CEO Johnny Lyu, şirketin normal bir şekilde çalıştığını ve herhangi bir işten çıkarma planı olmadığını ifade etti.

KuCoin’in güçlü kullanıcı tabanı ve yeni listelemeler sayesinde sağlam bir büyüme yaşadığını belirtti. Borsada şu an 20 milyondan fazla kayıtlı hesap bulunmaktadır.

“Kripto dünyası hızla değişiyor. En üstte kalmak için, sürekli olarak organizasyon yapımızı çalışan performansına ve şirket gelişimine dayalı olarak değerlendiririz. Bu, işten çıkarmalarla ilgili değil, tamamen organizasyonu daha dinamik ve rekabetçi hale getirmekle ilgilidir.”

Son zamanlarda, KuCoin’in tüm kullanıcılarına kimlik doğrulama (KYC) prosedürlerinden geçmelerini zorunlu kıldığını hatırlatmakta fayda var.

Mevcut kullanıcıların 15 Temmuz’a kadar para yatırma işlemlerine devam etmek için KYC sürecini tamamlamaları gerekiyordu.

Şirket, bu adımın güvenlik sistemini güçlendirmeyi ve ayrıca platformdaki kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflediğini belirtti.

CEO Lyu, Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, “KuCoin, tüm kripto para kullanıcılarının varlık güvenliğini daha iyi korumak ve küresel düzenlemelere uymak için gelişmiş KYC kuralları aracılığıyla KYC sistemimizi güçlendirdi,” dedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!