Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Gary Gensler, Sam Bankman-Fried ile FTX’in Bağlantılarının Soruşturulması İçin Dilekçe Verdi!

Avukat ve XRP destekçisi John Deaton, milletvekillerini Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’i ve Sam Bankman-Fried’in FTX’iyle olan bağlarını soruşturmaya ikna etmeyi amaçlayan halka açık bir kampanya başlattı.

Deaton’ın Change.org’daki dilekçesi yazım sırasında 3.000’den fazla imza topladı ve web sitesi CryptoLaw’daki bir mesaj portalının, Deaton’ın her senatöre ve Temsilciler Meclisi’nin neredeyse her üyesine ulaştığını söylediği 12.500 mesaj oluşturduğu bildirildi.

ftx

FTX’in çöküşü, Amerikan tarihinin en büyük dolandırıcılıklarından biri!

Dilekçeyi okuyun,

“SEC’in görevi yatırımcıları korumaktır, ancak Gary Gensler başkan olarak perakende dijital varlık sahiplerini defalarca korumakta başarısız olmuştur. Şimdi, Gensler’in FTX’in milyarlarca dolarlık çöküşünden önce Amerikan tarihinin en büyük dolandırıcılıklarından biri olabilecek olayın beyni Sam Bankman-Fried ile görüştüğünü kanıtlayan deliller ortaya çıktı. Kamuya açık belgeler, SEC’in burnunun dibinde büyük bir dolandırıcılık devam ederken Başkan Gensler ve üst düzey personelinin Bankman-Fried ile bir “eylemsizlik mektubu” hakkında görüştüğünü ortaya koydu.

Bu, Gensler’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı olduğu sırada bir Genel Müfettiş soruşturmasına konu olduğu zamanki gibi, etik bir bulutun altına ilk kez girmiyor. Özellikle LBRY ve Ripple gibi kripto şirketlerine karşı dolandırıcılık dışı davalara karşı SEC’in uygulama kaynaklarını “dava yoluyla düzenleme” için ayırdığından, Gensler’in Amerikan tarihindeki en büyük mali dolandırıcılıklardan birindeki rolüne ilişkin tam bir Kongre soruşturmasının zamanı geldi.

Deaton çarşamba günü Twitter’da, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin FTX’in son çöküşü hakkında Aralık ayında bir duruşma düzenlemeyi planladığına dair haberler arasında başarı iddiasında bulundu.

Avukat, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davada aktif bir rol oynadı. Deaton, SEC’in bu davadaki özet karar talebine karşı XRP destekçileri adına bir özet sundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!