Altcoin Haberleri

Kripto Piyasası Sallanırken, Bu Altcoin Yükselişe Devam Ediyor!

Kripto para piyasası genel bir düşüş yaşarken, orta büyüklükteki bir altcoin eğilime meydan okuyor.

İki önemli kripto para birimi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son yedi gün içinde sırasıyla yaklaşık %5 ve %10 düştü.

Kriptoya giriş

Ancak, kripto ödemelerine ve finansal dApp’lere (merkezi olmayan uygulamalar) odaklanan mobil bir ilk platform olan Celo (CELO), CoinGecko’ya göre trendin tersine gitti ve geçen hafta yaklaşık %30 arttı .

CELO’nun bir pazar erimesinin ortasındaki yükselişi, Celo Vakfı’nın ekosistem büyüme başkanı Xochitl Cazador’un Celo blok zincirinin günlük yaklaşık 500.000 işlem kaydettiğini ortaya koymasıyla aynı zamana denk geliyor.

kripto

Cazador ayrıca Celo ekosisteminin şu anda 113 ülkeye yayılmış 2.000’den fazla inşaatçıya sahip olduğunu söyledi.

Ağustos ayının sonlarında, Ethereum üzerine kurulu önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri, Celo üzerine inşayı teşvik ederek DeFi’yi mobil akıllı cihazlara taşımayı amaçlayan bir girişimi duyurdu.

Girişimdeki Ethereum DeFi projeleri arasında Aave (AAVE), Curve (CRV) ve Sushi (SUSHI) yer alıyor. 100 milyon doların üzerinde “eğitim girişimleri, hibeler ve teşvikler” de açıklandı.

CELO’nun son yükselişi, başka bir büyük 2021 dönüm noktasını takip ediyor. Haziran ayında kripto para borsası Coinbase , ticaret platformlarında CELO’yu listeledi.

O sırada CELO, CoinGecko’ya göre piyasa değerine göre 122. sıradaydı. CELO şu anda 65. sırada.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!