Kripto Para Haberleri

Raoul Pal, Kripto Piyasasının Yükselişte Olduğunu Söyledi!

Makro uzmanı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, kripto endüstrisindeki olumsuz duyguların tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasına rağmen, temellerinin güçlü kaldığını söyledi.

Impact Theory’nin kurucu ortağı ve sunucusu Tom Bilyeu ile yaptığı yeni bir röportajda Pal, yatırımcı olumsuzluğunun Büyük Durgunluk ve Dot.com balonunun patlaması da dahil olmak üzere hiç görmediği kadar yüksek olduğunu söyledi.

“Çılgınlığın zirvesindeyiz, çünkü deprem oldu ve herkes aşırı duyarlı. Kariyerim boyunca hem kriptoda hem de borsada hiç böyle bir duyarlılık görmedim. Twitter çok kötü. NASDAQ’ın büyük bir resesyonu fiyatlamış olabileceğini söylemek için nispeten yükselişli bir grafik koydum, sadece marjinal yükseliş. Öfke dolu 100 yorum almış olmalıyım, bunu önermeye nasıl cüret edebilirim?

Şu anda 2008’de, 2001’de olmayan ölçekte bir öfke, kızgınlık ve korku var. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim.”

kripto para haberleri
raoul pal, kripto piyasasının yükselişte olduğunu söyledi! 1

Kripto yatırımına uzun vadeli yaklaşım benimsemeliler

Ancak Pal, kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin artmasıyla yükselişe geçtiğini söyledi ve büyük teknolojinin kripto endüstrisiyle giderek daha fazla iç içe geçtiğine dikkat çekti.

“Kripto piyasasında bir şey değişti mi? Bir şey değişmedi mi? Teknoloji kullanılıyor mu? Solana, NFT’ler için Meta ile blok zincirlerini kullanmayı kabul etti mi? Evet. Google Solana ile çalışıyor mu? Evet. DeFi başarısız mı oldu? Hayır. Merkezi olmayan finansal sistem fikri işe yarıyor mu? Evet. Kripto paralar internette bir değer sistemi içinde değiş tokuş ediliyor mu? Evet. Bu ekosistemdeki insan sayısı artıyor mu? Çok değil, çünkü stabilize olmuş durumda.

Ancak geçmiş döngüye bakarsanız, yani 2017 zirvesinden 2019’daki en düşük seviyeye kadar, aktif cüzdan adreslerinin yaklaşık %80’ini kaybettik. Şimdi baktığımda, yaklaşık %30’unu kaybettik çünkü benimseme artmaya devam ediyor.”

Pal, yatırımcıların uzun vadeli bir yaklaşım benimsemeleri, panik düşüşleri sırasında satın almaları ve gelecekte kazançlarını görmek için varlıklarını ellerinde tutmaları gerektiğini söyledi.

“Yani bu gerçekten psikolojik bir oyun. Ve uzun vadeli bir oyun. Bir ya da iki yıl içinde para kazanabileceğimiz için bu işin içinde değiliz. Biz diyoruz ki, buradaki bahis eğer tutunursanız, panik döngüsünün dibinde ekleme yaparsanız, sadece tutmaya devam ederseniz, kaldıraç kullanmazsanız, ne yaptığınız konusunda mantıklı olursanız, her gün piyasayı kontrol etmezseniz, on yılın sonunda gelme ve benliğinizi muhtemelen beklenmedik bir şekilde tezahür ettirme olasılığınız var.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!