Kripto Para Haberleri

Kripto Balinası, SHIB’in Değerini Arttırmak İçin 1.34 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Dünya genelindeki en büyük kripto balinalarından birisi, Shiba Inu’nun (SHIB) en büyük rakibi olan Dogecoin’e (DOGE) rakip olmak için yüz milyonlarca dolarlık bir yatırım yaparak SHIB’ın değerini arttırmaya çalışıyor.

Blockchain takip hizmeti Etherscan, büyük bir kripto balinasının geçtiğimiz günlerde, 118.058.494.947 SHIB token’ını satın almak için 1.34 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını tespit etti. Bu yatırım, balinanın Shiba Inu’ya olan güveninin yüksek olduğunu ve SHIB’ın gelecekteki potansiyeline inandığını gösteriyor.

Son gerçekleştirilen işlemden sonra, büyük bir yatırımcı şu anda 19.801.902.912.350 adet SHIB’e sahip olup, bu miktar 225,34 milyon doların üzerinde bir değere sahiptir. Balinanın kripto portföyü içindeki SHIB miktarı, portföyün yaklaşık %40’ını temsil etmektedir.

Haberi yazdığımız sırada, SHIB 0,000011 dolar seviyesinde işlem görüyor.

SHIB token’ına ek olarak, büyük bir yatırımcı aynı zamanda Polygon (MATIC) gibi birçok Ethereum tabanlı altcoin’e yatırım yaparak blok zinciri ölçeklendirme çözümlerine de katkı sağlıyor. Etherscan verilerine göre, Ethereum balinası 47.177.429 adet MATIC’e sahip ve bu miktarın değeri 55 milyon doların üzerinde.

kripto para haberleri

Kripto balinası, merkezi olmayan oracle ağı LINK’in sahibi

Balina ayrıca merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in (LINK) de sahibi. Etherscan verilerine göre, büyük yatırımcı 1.989.278 adet LINK token’ına sahip ve bu miktarın değeri 13,72 milyon doları aşıyor.

Bu yatırımcının portföyünde yer alan bir diğer altcoin, borç verme ve borç alma protokolü olan Compound (COMP). Blockchain izleme platformlarına göre balina şu anda 178.936 adet COMP tutarak, bu tutarın değeri 8,52 milyon doların üzerinde.

Sıradaki altcoin ise merkezi olmayan borsa (DEX) protokolü Uniswap (UNI). Etherscan verilerine göre, bahsi geçen balina 825.599 adet UNI tutarak, bu tutarın değeri 5,13 milyon doların üzerinde.

Genel olarak devasa Ethereum balinası, mevcut haber yazıldığı sırada yaklaşık 147 farklı kripto varlığına yatırım yaparak toplamda 604,48 milyon dolar değerinde bir portföye sahip.

telegram 12

Balina takip sitesi WhaleStats; Shiba Inu’nun, ETH’nin kendisi ve sabit coinler dışında, en büyük 100 Ethereum balinasının elinde tuttuğu en popüler altcoin olduğunu belirledi.

kripto para haberleri
kaynak:whalestats

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!