BİTCOİN

Kripto Analisti Scott Melker’e Göre Bitcoin’e Karşı Olan Tehditler!

En iyi kripto analisti, tüccarı ve The Wolf Of All Streets podcast’inin ev sahibi Scott Melker, Bitcoin’in geleceği üzerinde önemli olduğuna inandığı bir tehdide isim veriyor.

Kitco News ile yaptığı bir röportajda Melker, Bitcoin’in (BTC) yakın gelecekte karşılaşabileceği düzenleyici tehditleri tartışıyor, çünkü kral madeni para potansiyel olarak hükümetin erişiminden kaçamayacak kadar büyük hale geliyor.

Melker, Bitcoin’in kaçınılmaz olarak varlığın karşılaşacağı tür düzenlemesi açısından daha fazla düzenlemeye ve incelemeye tabi olacağını söylüyor.

“Bence düzenleme gerekli ve gerekli olduğunu düşünseniz de düşünmeseniz de hepimiz bunun kaçınılmaz olduğunu biliyoruz – bu yüzden tehdidin bir tür düzenleme olduğunu söyleyebilirim. Varlığı anlamayan düzenleyiciler tarafından yapılan ağır düzenlemeler, kısa vadede Bitcoin için çok kötü olabilir.”

Analist, durumu, birçok BTC madencilik teçhizatının ülke dışına çıktığı Çin madencilik fenomenine benzetiyor.

“İnsanlar Çin’deki madencilik çöküşünü belki düşüş eğilimi olarak gördü, ancak bu sadece çok kısa vadede düşüş eğilimi olan bir şey. Ağın ademi merkeziyetçiliğine inanıyorsanız ve Çin’in etkisi konusunda endişeliyseniz, bu çok uzun vadeli bir yükseliş olarak görülmelidir… Bu, bunlardan herhangi birine hangi mercekten ve hangi zaman diliminden baktığınıza bağlıdır.”

btc 6
Kripto Analisti Scott Melker'e Göre Bitcoin'e Karşı Olan Tehditler! 1

Melker, Bitcoin dünya çapında sert hükümet düzenlemeleriyle karşı karşıya kalsa bile ağın başarısız olmayacağını söylüyor.

“Birden fazla ülkeden gelen son derece ağır yasaların bunu çok, çok zorlaştırabileceğini söyleyebilirim. Ancak açık olmak gerekirse, Bitcoin durdurulamaz. Yasaklanamaz.”

Melker ayrıca en iyi akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) ve Bitcoin’in piyasa değerini değiştirme şansına da değiniyor.

Analist, Ethereum’un değerlemede Bitcoin’i değiştireceğine inanmasa da, ETH ağının yoğun kurumsal ilgi ve fiili kullanım aldığını söylüyor.

“Ethereum, ikinci çeyrekte Bitcoin’den daha yüksek işlem hacmine sahipti… Her iki varlıkta da yükselişe geçiyorum… Ethereum’un Bitcoin’i yakın zamanda piyasa değerine çevireceğini düşünmüyorum, ancak kurumsal ilgi muazzam bir şekilde artıyor… işlem hacimleri, gerçek kullanım ağ çok büyük. Bu nedenle, bu varlıkların her ikisinde de çok ama çok yükselişe geçmek için iyi bir neden olduğunu düşünüyorum.”

CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken Ethereum 384,6 milyar dolarlık bir piyasa değerinde ve Bitcoin neredeyse trilyon dolarlık bir piyasa değerinde.

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!