Bitcoin Haberleri

Milyarder Tim Draper Bitcoin’in (BTC) El Salvador’u Dünyanın En Zengin Ülkelerinden Biri Yapacağını Söyledi!

Risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin’in (BTC) El Salvador’u dünyanın en fakir ülkelerinden birinden en zenginlerinden birine dönüştüreceğini söyledi.

Popüler kripto boğası Anthony Pompliano ile yaptığı yeni bir röportajda milyarder, El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin kral kriptoya yatırım yapma ve onu ülkede yasal bir ödeme aracı haline getirme kararının zaman içinde karşılığını alacağını öngörüyor.

“Dünyada bunu yapmaya başlayan sadece bir ya da iki ülke var. Önümüzdeki 40 yıl içinde dünyanın en fakir ülkelerinden muhtemelen en zengin ülkelerine dönüşecekler çünkü bunu yaptılar. El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti. Ve tabii ki Malta da bundan büyük fayda sağlayacak. İsviçre büyük fayda sağlayacak çünkü Bitcoin’i ekonomilerinin bir parçası haline getiriyorlar.”

bitcoin haberleri

Bitcoin’in ilk yatırımcılarından olan Draper, dijital para birimlerinin büyük ölçekte benimseneceği ve insanların bunları hayatın temel ihtiyaçları için ödeme yapmak üzere kullanmaya başlayacağı ve esasen itibari para birimlerinin yerini alacağı bir zamanın geleceğine inanıyor. Draper, BTC’nin benimsenmesine yakın vadede ivme kazandırabilecek iki alandan söz ediyor.

Bitcoin’i kabul etme oranı artıyor

Draper’a göre, kadınlar BTC için büyük ölçüde kullanılmayan bir demografik grup ancak kral kriptoyu kabul etme oranları yavaş yavaş artıyor. Ayrıca daha fazla perakendecinin geleneksel finans yöntemleri yerine ödemeler ve transferler için blok zinciri protokollerini kullanmaya başlayacağını da ekliyor.

“Bu ilginç bir istatistik. Kadınlar perakende harcamalarının %80’ini kontrol ediyor. Ve yakın zamana kadar her 16 Bitcoin cüzdanından biri bir kadına aitti. Şimdi ise bu oran bire sekiz gibi.

Perakende sektöründe, perakendeciler Bitcoin’i kolayca kabul edebildiklerinde ki OpenNode ile artık bunu yapabiliyorlar; kâr hanelerine %2 daha ekleyebileceklerini fark edecekler. Müşterilerini Bitcoin ile alışveriş yapmaya teşvik edecekler.

Yiyeceğimi, giyeceğimi ve barınağımı BTC ile satın alabildiğim anda neden politik bir para birimine ihtiyacım olsun ki? Neden itibari bir para birimi isteyeyim ki? Sadece BTC’ye tutunurdum. Tüm itibari paralarımı satardım. Ve bence itibari para birimine hücum olduğu bir an gelecek ve bu durumdan kurtulmamız gerekecek.”

Draper kısa bir süre önce BTC’nin altı ay içinde 250.000 $’lık bir fiyata ulaşacağını öngördü ancak pek çok kişi bu görüşü paylaşmıyor. Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 16.960 dolardan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!