Bitcoin Haberleri

Kripto Analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Ayı Piyasasına Hazırlanması Gerektiğini Söyledi!

Popüler bir kripto analisti, piyasalar zorlu birkaç haftalık ticaretten toparlanmaya çalışırken Bitcoin’in (BTC) nereye gittiğini belirlemek için rafine bir teknik analiz metriği kullanıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, Bitcoin’i analiz ederken Heikin-Ashi mumlarını kullanmayı tercih ettiğini çünkü metrik, önceki iki mumdan gelen verileri dahil ederek fiyat hareketi hakkında daha kapsamlı bir analiz yapıyor.

“Heikin-Ashi mumlarına bakmamızın nedeni, eğer bakmazsanız ve sadece mumun renginin sadece açılıp kapanmaya bağlı olduğu normal mumlara bakarsanız, aynı hikayeyi anlatmaz veya gerçekten anlatılmak istenen hikaye. Yükseliş trendinde hala kırmızı mumlar göreceksiniz ve düşüş trendinde hala yeşil mumlar göreceksiniz.

Heikin-Ashi mumları sadece açılış ve kapanışı değil, aynı zamanda yüksek ve alçakları da hesaba katarlar ve onlardan önce gelen mumlara bağlıdırlar. Bu nedenle, piyasanın momentumunu ölçmenin daha kullanışlı bir yolu ve yukarı yönlü tüm kısa vadeli hareketlerin gürültüsünü bir nevi kesmenize yardımcı oluyor.”

btc

Cowen, BTC’nin son birkaç ayı döngüsündeki grafik hareketlerini inceliyor ve yatırımcıların bu sonbahara kadar hayal kırıklığı yaratan rakamlar görebileceğini öne sürüyor.

“İşte bu yüzden, insanların bu ayı piyasasının sürüklenmeye devam etmesi için hazırlıklı olması gerektiğini söylüyorum, eğer tarih herhangi bir göstergeyse, bir ayı piyasasında olduğumuzda, 200 günlük hareketli ortalama gibi şeylerin ne zaman olduğunu biliyoruz. direnç olarak tutmaya başlıyorlar, bu aslında bir ayı piyasasının oldukça iyi bir göstergesi.”

Kripto analisti, 2011’deki başlangıcından itibaren Bitcoin’in ömrü boyunca 3 aylık mumlarda arka arkaya kırmızı mum modelini vurgulayarak sonuca varıyor.

“Gidip üç ayda bir Heikin-Ashi mumlarına bakalım. Şimdi bu çok ilginç çünkü üç aylık Heikin-Ashis’e bakarsanız, arka arkaya üç tane aldığımız bir dönem, dört tane aldığımız bir dönem, dört tane aldığımız bir dönem ve sonra bir başka dönem olduğunu görebilirsiniz. ikimiz vardı.

Yani, 13’ün tamamının ortalaması, bunu dörde bölerseniz, üçün biraz üzerinde, bu konuda ortalama bir tür. Dolayısıyla, bunların kırmızı kalacağı beklenen çeyreklerin üçün biraz üzerinde olacağını, yani gelecek çeyreğin bile hala kırmızı gelebileceğini iddia edebilirsiniz.

telegram 12

İşin komik yanı, bir sonraki çeyrek yeşil bir çeyrek olabilir ama Heikin-Ashi sadece önceki çeyreğin momentumundan taşındığı için hala kırmızı olabilir, bu yüzden bunu hatırlamanız gerekiyor.”

kriptoup cowen btc quarterly
kaynak: benjamin cowen/youtube

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %1,58 arttı ve 30.235 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!