Bitcoin Haberleri

Usta Analist, Bitcoin’in Patlayıcı Ralliye Yakın Olduğunu Söyledi!

Mayıs 2021’de Bitcoin’in (BTC) çöküşünü tahmin eden popüler analist, kral kriptonun büyük bir patlamanın eşiğinde olabileceğini düşünüyor.

Analist Dave the Wave, kral kripto artan olgunlaşma sürecinden geçerken Bitcoin’in büyük bir trend değişiminin ortasında olabileceğini söylüyor.

Kripto strateji uzmanına göre, Bitcoin’in dört yıllık bir süre içinde yükseliş ve düşüş döngülerinden geçme eğilimi sona eriyor olabilir. Dave the Wave, BTC’nin şimdi, geçmişte olduğu gibi meteorik yükselişleri ateşlemek yerine, Bitcoin’in mini-parabolik yükselişler yaşadığı bir eğilime geçebileceğini söylüyor.

Dave the Wave’i açıklıyor,

“Doğal olarak, bir anlatı istiyoruz… ama unutmayın, BTC piyasasının artan olgunlaşması, çok yıllı döngü teorisini [dört yıllık veya uzatma] gereksiz hale getirebilir.

Ya giderek ‘düzensiz’ bir pazarda başka bir mini parabolik kırılma olursa?”

seri166 kriptoup
kaynak: dave the wave/twitter

Dave the Wave’e göre, Bitcoin’in davranışındaki değişiklik, büyük ölçüde spekülatörlerin BTC’ye büyük bahis yapma istekliliğinden etkilenecek. Kral kripto bir varlık olarak olgunlaştıkça spekülatörlerin sonunda büyük BTC ticareti yapmaktan çekineceğini tahmin ediyor.

“Spekülatif olaylar daha sık hale geldikçe, büyüklükleri açısından da biraz daha kısıtlanabilirler. Toplamda, oynaklık azalacaktır – bu ‘döngüde’ önceki döngüye göre döngü içi oynaklığın artması olarak düşünülebilecek şey, aynı zamanda bu büyük döngünün tamamen kırılması olarak da okunabilir. Bunun aksine, mevcut ‘döngü’ aynı zamanda bir tür geçiş olarak da düşünülebilir – artan iç volatilite ile daha sonra gelene dönüşen uzatılmış bir döngü – daha karmaşık ve büyük döngüler kavramına tamamen meydan okuyan bir şey.

Bu senaryoda, son zamanlarda görülen türden mini paraboller, bu mini paraboller/maniler [spekülatif dönemler] oynaklığı azaltarak döngünün yerini alacaktır. Ve burada, aynı zamanda fiyat istikrarı, kitlesel kabul ve altın çizgisinde tam olarak kapitalize edilmiş yeni bir para birimi olan fiyat keşfine giden yol yatıyor.”

Dave the Wave’in yukarıdaki grafiğine bakarak, 12 Aralık’ta Bitcoin için mini bir parabolik bölümün potansiyel başlangıcını, tıpkı haftalık logaritmik hareketli ortalama yakınsama sapma (LMACD) göstergesinin yukarı doğru kesiştiği sırada tahmin ediyor – Bitcoin’in ralli yaptığı Nisan 2019’da gerçekleşene benzer. yaklaşık iki ayda yaklaşık 5.000 ila 14.000 ABD Doları arasında.

LMACD göstergesi, bir varlığın trendindeki, gücündeki ve momentumundaki değişiklikleri ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır.

Yazma sırasında, Bitcoin gün içinde %4’ün üzerinde düşüşle 19.746 $ için el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!