Bitcoin Haberleri

Kıdemli Analist Tone Vays, Bitcoin’in Son Çökmeye Rağmen Gelecek Yıl %450 Patlayabileceğini Söyledi – İşte Nedeni!

Kripto para analisti ve tüccarı Tone Vays, amiral gemisi dijital varlığın FTX kurucusu ve kripto dışlanmış Sam Bankman-Fried tarafından tetiklenen iki yılın en düşük seviyelerine ulaşmasının ardından Bitcoin (BTC), için uzun vadeli boğa durumunu detaylandırıyor.

Vays, Bitcoin 11.000 dolara düşse bile, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığın gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Tecrübeli kripto tüccarı, tahmin edilen Bitcoin çöküşünün büyük olasılıkla BTC’yi uzun süre elinde tutmayı planlayan alıcıları çekeceğine inanıyor.

“11.000 dolara kadar bir kapitülasyona sahip olabiliriz ve gelecek yıl yine de 100.000 dolara ulaşabiliriz. Çünkü birçok Bitcoin soğuk depoya gitmek üzere çünkü insanlar ucuza satın alabiliyor.”

Bitcoin, Salı günü iki yılın en düşük seviyesi olan 15.600$’dan yaklaşık %8 artışla 16.886$’dan işlem görüyor.

Vays, Bitcoin bu hafta 18.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kapanırsa, bunun amiral gemisi kripto varlığının dibe vurduğunun bir göstergesi olabileceğini söylüyor.

“Haftayı bu destek seviyesinin [18.500$] üzerinde kapatırsak, düşük seviyenin içeri girebileceğinden biraz emin olacağım. Şu anda, çok, çok umut verici görünüyor.”

Tecrübeli tüccara göre, kripto ticaret platformu BitMEX’teki fonlama oranları da tarihsel davranışa dayalı olarak Bitcoin için bir dibin olabileceğini gösteriyor.

“Piyasalar bu şekilde dibe doğru gidiyor. BitMEX fonlama oranının en son ne zaman bu kadar düşük olduğuna bakalım. Fonlama oranının en son bu kadar düşük olduğu zaman Mayıs 2021’deydi. Bakalım Mayıs 2021’de neler oldu. Bu tam buradaydı [30.000$]. Sonunda, bundan sonra tüm zamanların en yüksek [69.000$] seviyesine çıktık.

Bu yüzden bu oranları alacağım. Düşük olma ihtimalini kabul edeceğim.”

bitcoin
kaynak: tone vays/youtube

Tüccar grafiğine bakıldığında, fonlama oranlarının aşırı derecede negatif olduğu görülüyor ve bu da trader’ların yoğun bir şekilde kısa pozisyon biriktirdiğini gösteriyor. Koşul, potansiyel olarak kripto pazarını kısa bir sıkışma için kurabilir, burada bir varlığın birimlerini belirli bir fiyattan ödünç alan tüccarlar, farkı cebe indirmek için daha düşük bir fiyattan satma umuduyla ticaret karşı hareket ettikçe varlıkları geri almak zorunda kalırlar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!