Altcoin Haberleri

Justin Sun 5 Milyon Curve (CRV) Satın Aldı: İşte Nedeni

Egorov, FraxLend’deki kredi tasfiye riskini düşürmek için cömert ödüllere sahip yeni bir Curve havuzu oluşturdu.

Tron’un kurucusu Justin Sun, merkeziyetsiz kripto para birimi borsası Curve Finance’ın borç sorununa yanıtsız kalmadı ve 5 milyon CRV satın aldı.

Blockchain analiz platformu Lookonchain, kısa bir süre önce Justin Sun’ın over-the-counter (OTC) yoluyla her token için 0,4 dolar karşılığında 5 milyon CRV satın aldığını ve bu işlem için 2 milyon dolar değerinde Tether (USDT) ödediğini bildirdi. CRV şu anda 0,59 dolardan işlem görüyor olsa da Tron’un kurucusu Justin Sun, bu işlemi çok daha düşük bir fiyatta gerçekleştirdi.

Merkeziyetsiz kripto para birimi borsası Curve Finance’ın borç durumunu hafifletmek amacıyla Justin Sun, “Curve.fi Founder” etiketli bir adres üzerinden beş milyon Curve DAO (CRV) satın aldı.

justin sun 1

Justin Sun, Curve Finance’i Destekliyor

Twitter üzerinden açıklamada bulunan Justin Sun, Curve Finance kurucusu Michael Egorov ile birlikte kullanıcıların yararını artırmak ve platformu desteklemek adına merkeziyetsiz kripto para borsasında stUSDT havuzu oluşturacaklarını belirtti.

“Curve’e yardım etmekten mutluluk duyuyorum! Sadık iş ortakları olarak, destek sağlamaya kararlıyız. Bu ortaklık, Curve’deki @stusdt havuzunun başlatılmasıyla kullanıcı faydalarını artıracak. Hedefimiz, toplumu güçlendirmek ve merkeziyetsiz finansı ilerletmektir!”

Justin Sun’ın bu eylemi, Egorov’un 100 milyon dolarlık kredilerinin olası tasfiyesinin DeFi ekosistemine yeni bir çöküş getireceği korkusu sonrası geldi. Özellikle Curve Finance’ın 47 milyon dolarlık varlığın çalınmasının ardından saldırıya uğraması bu endişeleri daha da artırdı.

100 Milyon Dolarlık Kredi Tasfiye Tehlikesi Altında

Curve Finance’te Ethereum Sanal Makine tabanlı akıllı sözleşme programlama dili Vyper’ı kullanan birkaç havuz, 30 Temmuz’da saldırıya uğradı. Saldırının ardından CRV fiyatı düştü. Bu durum, Curve Finance kurucusu Michael Egorov’un çeşitli protokollerdeki kredilerinin tasfiye riskiyle karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Kripto para analiz platformu Delphi Digital’e göre, dolaşımdaki tüm CRV’nin %47’sine denk gelen 427,5 milyon CRV’nin kredilerle desteklendiği belirtiliyor. Egorov, 63,2 milyon USDT borç almak için Aave üzerinden 305 milyon USD değerinde CRV’yi teminat olarak kilitledi. Egorov, ayrıca Frax Finance üzerinden 59 milyon CRV teminatı karşılığında 15,8 milyon FRAX kredi aldı.

Egorov’un Aave’deki kredisi, %55 likidasyon eşiğiyle karşı karşıya. Yani CRV 0,37 dolara düşerse, pozisyon tasfiye edilebilir. Delphi Digital, Egorov’un Frax’taki kredisinin, ağırlıklı değişken faiz oranı nedeniyle Aave’deki krediden çok daha riskli olduğunu belirtti.

Michael Egorov, 1 Ağustos’ta FraxLend’deki CRV/FRAX piyasası için 100.000 CRV ödüllü yeni bir Curve havuzu oluşturarak kredi tasfiye riskini azalttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!