Bitcoin Haberleri

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin İçin “Yükselmeye Hazır” Dedi

Ekonomist ve kripto para birimi tüccarı Alex Krüger, Bitcoin (BTC) için az değerlendirilen bir göstergenin yükselişi işaret ettiğini belirtiyor.

Bitcoin yükselişe işaret ediyor

Krüger, 156.000 Twitter takipçisine Bitcoin‘in gerçek volatilitenin son üç yılın en düşük seviyesine ulaştığını aktardı.

“BTC’nin volatilitesi Temmuz 2020’den beri hiç bu kadar düşük olmamıştı. Bu grafik, volatilitenin 2015’ten bu yana %25’e (veya daha düşük seviyelere) ulaştığı dönemleri gösteriyor.”

btc 4
kaynak: alex krüger/twitter

Grafiklerine göre, BTC‘nin gerçekleşen volatilitesi 2015’ten bu yana 10 kez %25 veya daha düşük seviyelere geldi. Bu durumların çoğunda, Bitcoin ardından yukarıya doğru bir eğilim gösterdi.

Krüger, Bitcoin’in bu sefer de büyük ihtimalle yukarı yönlü fiyat hareketini tekrar edeceğini belirtirken, genel piyasanın da yukarı doğru seyretmesini bekliyor.

“Bunun üzerine, hareketin yukarı veya aşağı yönlü olabileceğini belirtmeliyim ancak en çok tekrarlanan sonuç yukarı yönlü olmuştur. Yukarı doğru bahse girerim. Hisse senetlerinin aşırı genişlediğini düşünmüyorum.”

Ekonomist, daha önce kripto para birimi piyasasının BlackRock’ın spot BTC borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun onayının henüz tam anlamıyla fiyatlandırılmadığını belirtmişti. Onaylanması durumunda, dijital varlık piyasalarının muhtemelen yükselişe geçeceğini öne sürdü.

Krüger ayrıca, geçtiğimiz yıl Terra ekosisteminin dağıldığı zaman kripto para birimi piyasalarının çöküşünden kaynaklanan bir likidite hava cephesi olduğuna inandığı 31.000 ila 37.000 dolar aralığını yakından takip ediyor. Bitcoin’in bu aralığa kesin bir şekilde girmesi durumunda, büyük bir rallinin başlamasını bekliyor.

“Bir kırılmanın hemen eşiğindeyiz. Bir kez kırıldığında, yükseliş devam etmeli.”

telegram 12

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %1,9 oranında artışla 29.791 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!