Kripto Para Haberleri

Ünlü Yatırımcı Jim Rogers, ABD Dolarının Sona Erdiğini Söyledi!

Ünlü Amerikan yatırımcısı ve Quantum Fund’ın kurucusu Jim Rogers, doların dünya rezerv para birimi olarak egemenliğinin sona yaklaştığını belirtti.

ABD Doları Eriyor

Rogers Rusya’nın devlet haber ajansı Sputnik’e verdiği röportajda, ABD’nin doları politize etmesinin hem müttefikleri hem de rakipleri için alternatif seçenekler aramaya yönlendirdiğini ifade etti.

“Birçok kişi, bir an durup düşünüyor ve şöyle diyor: Bu para birimini kullanmak isteyip istemediğimize emin değiliz, çünkü bir gün sorun yaşayabiliriz. Aynı zamanda, dünya çapında kullanılan bir para biriminin tamamen tarafsız olması gerektiğini düşünüyoruz. Herkes istediği amaç için kullanabilmeli. Ancak şu anda Washington kuralları değiştiriyor ve eğer sana karşı çıkarsa, seni dışlarlar.”

abd doları eriyor

Rogers, doların egemenliğinin sona erme sürecinin başka bir göstergesi olarak, genellikle yaklaşık 100 yıl süren rezerv fiat varlıklarının tarihsel başarısızlıklarını öne sürdü.

“Hiçbir para birimi 150 yıldan fazla zirvede kalmadı. Hiç kimse sürekli olarak zirvede olamaz, bu nedenle bu durum her zaman yaşandı. İnsanlar, hangi para birimi olursa olsun, ondan uzaklaştılar.

Bu durum gerçekleşecek. Her zaman gerçekleşti. Ve Amerika’nın dönemi bitiyor. Amerikan dolarının sonuna yaklaşıyoruz… Amerika’nın birçok müttefiki harekete geçiyor, rekabete katılmak ve sonunda Amerikan dolarının yerini almak için alternatifler arıyor. Bu gerçekleşecek.”

Rogers, doların düşüşünün sürdüğüne inanırken, diğer para birimlerinin henüz bu görevi üstlenmeye hazır olmadığını belirtti.

En iyi aday olarak Çin’i gösteriyor, ancak ülkenin finansal sisteminin ABD dolarını geçemeyecek kadar sınırlı ve korumacı olduğunu ifade etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!