Kripto Para Haberleri

Tom Emmer, Kripto’nun Geleceğini Kongre’nin Belirleyeceğini Söyledi!

Bir Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi lideri, ABD’deki Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin geleceğinin Kongre tarafından şekillendirileceğini ve Beyaz Saray’ın bu konuda etkisinin sınırlı olacağını belirtiyor.

Çoğunluk lideri Tom Emmer, Kongre’de dijital para birimleriyle ilgili olarak ilerleyici tekliflerin önemli bir rol oynayacağına inanıyor ve bu tekliflerin sektör için yapıcı bir çerçeve oluşturacağını düşünüyor.

Minnesota’dan gelen Emmer, Biden yönetiminin dijital varlıklara sahip milyonlarca Amerikalıya karşı aldığı olumsuz tutumu da eleştiriyor ve bu konuda endişelerini dile getiriyor.

“Başkan Biden’ın, Amerikan kripto firmalarını ve onların Amerika Birleşik Devletleri müşterilerini offshore, düzenlenmemiş, opak ve güvensiz pazarlara itmek için idari devleti kanunsuz bir şekilde kötüye kullanmaya yönelik siyasi bir planı var.

Bu son eylemler, Kongre’nin ve Amerikan halkının zaten fark ettiği şeyin açık bir göstergesidir: bu Yönetim, tüm bir sektörü ülke dışına çıkarmak için korkutma taktikleri kullanarak ABD’deki yasal kripto faaliyetlerini bankasızlaştırmak için bankacılık sektörünü silahlandırıyor.”

Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nin güçlü bir üyesi olan Emmer, ABD Hazine Bakanlığı yanı sıra Federal Tersine ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eylemlerini denetleyen bir organ olarak, bu kurumların faaliyetlerini yakından takip ediyor.

kripto para haberleri

Emmer, Biden yönetiminin Amerikan halkına hükmetmeye ve finansal özgürlüklerini kısıtlamaya çalıştığı görüşünde. Bu nedenle, kripto para birimleri gibi alternatif finansal araçlara olan talebin artmasıyla birlikte, finansal özgürlüğün korunması ve desteklenmesi için gerekli adımların atılması gerektiğini düşünüyor.

“Net bir şekilde anlaşılıyor ki, Yönetim’in uygulamaları Amerikan halkı üzerinde daha sıkı bir kontrol sağlama isteğinden kaynaklanıyor.”

Kripto para yasalarının oluşturulması Kongre’nin yetkisinde

Kongre’deki kripto para birimleri konusundaki önerileriyle tanınan Emmer, dijital para birimleri ile ilgili yasaların oluşturulmasının yürütme organında değil Kongre’de olduğunu hatırlatıyor ve bu konuda yapılan yasal düzenlemelerin sektörün büyümesi ve gelişimi için hayati öneme sahip olduğunu vurguluyor.

Emmer ayrıca, dijital varlıkların hızla artan popülaritesi ile birlikte, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojilerine uygun yasal çerçevelerin oluşturulmasının önemine dikkat çekiyor. Bu doğrultuda, kongre üyelerinin kripto para birimleri konusunda daha fazla farkındalık kazanması ve sektöre yönelik olumlu adımlar atması gerektiğini savunuyor.

“Blockchain Düzenleyici Kesinlik Yasası.

Menkul Kıymetler Netlik Yasası Çatallanmış Varlıkları Olan Vergi Mükellefleri için Güvenli Liman Yasası.

CBDC Gözetim Karşıtı Devlet Yasası.

ABD’de dijital paranın geleceği İdari Devlet tarafından değil, Kongre ve Amerikan Halkı tarafından belirlenecektir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!