BİTCOİN

Hindistan’ın Sıkı Denetimleri Kripto Paraya Olumlu Yansıdı! Yatırımlarda Ciddi Oranda Artış Yaşandı!

Chainalysis raporuna göre, dünyanın toplam kripto yatırım durumu son yıllarda önemli ölçüde artarak yaklaşık %19,900’e ulaştı. Bununla birlikte, Hindistan’ın düşmanca kripto düzenleme ikliminden bağımsız olarak %19,900’lük sert artış gerçekleşti.

Ayrıca, Chanalysis raporundan alıntı yaparak, dijital varlık yatırımları 2020 ortalarında ezici bir şekilde arttı. Bundan hemen sonra, tüm kripto piyasası parabolik bir dalgalanma gördü ve o sırada tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

600x338hindistan bitcoin i yasaklamaya hazirlaniyor
Hindistan'ın Sıkı Denetimleri Kripto Paraya Olumlu Yansıdı! Yatırımlarda Ciddi Oranda Artış Yaşandı! 1

Ancak rapora göre, Hindistan’ın yatırım portföyü son yıllarda kabaca 200 milyon dolardan 40 milyar dolara çıktı. Sadece bununla sınırlı olmayan Chainalysis, yaklaşık 15 milyon Hintlinin şu anda kripto para birimine girdiğini de vurguladı.

Buna ek olarak, Hint vatandaşlarının artık kripto kullanımına nasıl akın ettiği hakkında yorum yapan ZebPay,

Kurucu Ortak Sandeep Goenka şunları söyledi:

“Süreç çok basit olduğu için kriptoya yatırım yapmayı altından çok daha kolay buluyorlar. Çevrimiçi olursunuz, kripto satın alabilirsiniz, altının aksine doğrulamanız gerekmez.”

Dahası, Goenka sonunda 18 ila 35 arasında değişen Hint vatandaşlarının artık kripto kullanımına hakim olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra, çoğu kişi Hindistan kripto ekonomisinin ülkenin Yüksek Mahkemesinin kripto konusundaki olumlu kararı nedeniyle şu anda hafif bir büyüme gösterdiğine inanıyor .

Kaynak: CoinQuora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!