Bitcoin Haberleri

Yakından Takip Edilen Kripto Analistine Göre, “Bitcoin Güvenilir Yol Çiziyor”

Popüler kripto stratejisti Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC) bir sonraki nereye gideceğini belirlemek için sağlam bir geçmişe sahip gözden kaçan bir metrik kullandığını söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Svenson, 68.100 YouTube abonesine 128 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) Bitcoin’in son beş yıldaki hareketlerini göstermede güvenilir olduğunu kanıtladı.

“128 günlük SMA, yıllardır kullanılacak en iyi hareketli ortalama göstergelerinden biri olmuştur. Bu, çok düşük, az bahsedilen bir hareketli ortalamadır.

2017 boğa koşusunda destek hattıydı, aslında defalarca vurduk. Aslında buna ayı piyasası deniyordu, biz onu direnç olarak kullandık. 2019 boğa koşusunda bunun üzerine çıktık.

Ve aslında 2019’daki çöküşü de mükemmel bir şekilde yakaladı ve sürekli olarak büyük destekleri, büyük arızaları, büyük kırılmaları çağırıyor.”

BTC 128 günlük SMA’nın üzerinde olduğuna göre, analist Bitcoin’in çizgiyi tutabildiği sürece yükseliş eğiliminde gönderileceğini söylüyor.

“Tarihsel olarak, bu hareketli ortalamanın üzerine çıkmak, genellikle orta vadeli veya uzun vadeli bir yükseliş eğilimine geçiş yaptığımız anlamına gelir. Gerçekten tuttuğumuz sürece.

Bunun altına düşersek, bu tür bir yükseliş göstergesi olarak bunu geçersiz kılar.”

Svenson ayrıca 100.900 Twitter takipçisine, BTC’nin geçen ayki rallisine rağmen, yatırımcı duyarlılığının yükseliş trendinin uygulanabilirliği konusunda biraz şüpheci olduğunu söyledi.

telegram 12

“Piyasa psikolojisi şu anda bir ‘inanmama’ rallisinde olduğumuzu gösteriyor (aka bir yükseliş trendine inanmama).

Tabii ki bir piyasada asla garanti yoktur. Bu kırılma bölgesinin altına düşersek kendimizi ‘düşüş trendinin inkarında’ bulabiliriz.”

Svenson ayrıca, 128 günlük SMA destek direnç hattını elinde tutan Bitcoin ışığında, bir sonraki zorluğun 200 günlük 48.300 dolarlık direnç fiyatını geri almak olduğunu söylüyor.

“BTC, yükseliş işareti olan 128d/SMA S/R flip tekrar testini tuttu ve sekti.

Boğaların yukarı çıkması için ana fiyat seviyesi şimdi 200d/SMA direnci olan 48.300 dolar.”

kripto
Kaynak: Kevin Svenson / Twitter

Yazma sırasında Bitcoin bir miktar yükseldi ve 45.880 $ ‘dan işlem görüyor.

BTC 29 Mart’ta aylık en yüksek 47.825 $’a ulaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!