Kripto Para Haberleri

Janet Yellen, Tarihi Kaos Sonuçları Konusunda Uyardı!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’nin borç limitini artırmaması durumunda ülkenin “ekonomik bir felaket” yaşayabileceğini belirtti.

Janet Yellen Kaos Senaryosunu Anlattı

Yellen, Kongre’yi borç limitini yükseltmeye “kararlı bir şekilde teşvik ettiğini” ifade etti ve bu konunun çözülmemesi durumunda hükümetin haziran başında nakit sıkıntısı yaşayacağını öngördüğünü ifade etti.

janet yellen

Janet Yellen ayrıca, bu durumun “Amerika tarihi boyunca ilk defa” ülkenin vadesi gelen ödemeleri yerine getirememesi anlamına geleceğini söyledi.

“İster borçtan dolayı yapılması gereken faiz ödemelerinde temerrüde düşülmesi, ister Sosyal Güvenlik alıcıları veya Medicare sağlayıcıları için ödeme yapılması gereken durumlar olsun, tüm yükümlülüklerimizi karşılamak için yeterli nakdimiz olmaz. Finansal ve ekonomik krizin patlak vereceği konusunda geniş bir fikir birliği bulunmaktadır.

ABD Hazine tahvilleri, global finansal sistemin temelini oluşturan en güvenli varlıklardır. Amerika Birleşik Devletleri’nin tüm borç yükümlülüklerini yerine getirememesi, kredibilitemizin sorgulanmasına sebep olur.”

Geçtiğimiz ay, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Başkan Joe Biden’ın harcamalarda önemli kesintilere gitmesi koşuluyla, borç limitini 1,5 trilyon dolar artıracak bir yasa tasarısını onayladı.

Ancak, Biden’ın borç limitine bağlı harcama görüşmelerine katılmayacağı bildirildi.

Yellen, Biden’ın Salı günü Kongre liderleriyle görüşeceğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!