Kripto Para Haberleri

SEC, CoinDeal Yaratıcılarını Suçladı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), CoinDeal planının arkasındaki ekibi on binlerce yatırımcıyı dolandırdığı iddiasıyla suçladı.

SEC: Neil Chandran, Garry Davidson, Michael Glaspie, Amy Mossel, Linda Knott, AEO Publishing Inc, Banner Co-Op, Inc ve BannersGo, LLC aleyhine; dünya çapında on binlerce yatırımcıya kayıtsız menkul kıymetler satarak 45 milyon dolardan fazla para toplayan sözde dolandırıcılık planına dahil oldukları için şikayette bulundu.

SEC’e göre ekip, CoinDeal adlı blok zinciri teknolojisini trilyonlarca dolar karşılığında bir grup cebi dolu alıcıya sattıktan sonra yatırımcıların büyük getiriler elde edebileceğini iddia etti.

Ancak şikayete göre hiçbir CoinDeal satışı gerçekleşmedi ve yatırımcılar ilk yatırımlarından hiçbir getiri elde edemedi. Ayrıca Chandran’ın yatırımcıların parasını araba, emlak ve tekne almak için kullandığı iddia ediliyor.

sec haberleri

SEC’in Chicago Bölge Ofisi Direktörü Daniel Gregus bu durumu açıklıyor:

“Sanıkların sahte bir şekilde değerli blok zinciri teknolojisine erişim sağladıklarını ve bu teknolojinin yakın zamanda satılmasının yatırımcılar için 500.000 kattan fazla yatırım getirisi sağlayacağını iddia ettiklerini iddia ediyoruz.

Şikâyetimizde iddia edildiği üzere, gerçekte tüm bunlar sanıkların on binlerce perakende yatırımcıyı dolandırırken kendilerini zenginleştirdikleri ayrıntılı bir şemadan ibaretti.”

Chandran daha önce Haziran 2022’de CoinDeal faaliyetlerine katılımı nedeniyle ABD Adalet Bakanlığı tarafından üç kez tel dolandırıcılığı ve SEC’e göre iki kez yasadışı gelirlerde parasal işlem yapmakla suçlanmıştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!