Kripto Para Haberleri

Kriptoya En Hazır Şehirler Arasında, ABD’nin En Kalabalık Üç Şehri Bulunuyor!

Dijital varlıklar vergi aracı Recap tarafından yapılan yeni bir anket, ABD’nin en kalabalık üç şehrinin dünyanın kriptoya en hazır şehirleri arasında olduğunu söyledi.

Çalışma dünyanın en kalabalık 200 şehrini; kripto ATM’lerinin sayısı, sektörde çalışan sakinler, firmalarının sayısı ve kriptoya özgü etkinliklerin sayısı gibi faktörler açısından inceledi.

Recap anketine göre New York, dünyada en hazır üçüncü şehir. Los Angeles beşinci sırada yer alırken, Chicago 11. sırada yer aldı.

Anket, New York’un neden ABD’deki en hazır şehir ve dünyadaki üçüncü şehir olarak ortaya çıktığı konusunda şunları söyledi.

“Büyük Elma aynı zamanda Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) alanında en büyük yatırımlardan bazılarına ve 1.400’den fazla kripto tabanlı işte çalışan insana sahip. Şehirde ayrıca insanların görüşlerini paylaşmaları, ağ kurmaları ve sektör alanında iş bulmaları için her hafta düzenlenen CryptoMondays gibi etkinlikler de yaygındır.”

New York’un önünde dünyanın en hazır şehirleri olarak birinci ve ikinci sırada sırasıyla Londra ve Dubai yer alıyor.

kripto para haberleri

Kripto para kullanımı ABD’de yaygınlaştı

Recap anketi, Los Angeles’ın ABD’de en hazır ikinci şehir ve dünyada beşinci sırada yer almasının aşağı yukarı benzer nedenlerini belirtiyor.

“Staples Center’ın yerini alan yeni Crypto.com arenasının lansmanının ardından Los Angeles beşinci sırada yer alarak para biriminin ABD’de ne kadar yaygınlaştığını vurguladı. LA hükümetin desteği, eyalet çapında çeşitli yeteneklerden oluşan bir havuz; nispeten yüksek araştırma ve geliştirme harcamalarıyla son zamanlarda sektör topluluğunu geliştirdi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!