Bitcoin Haberleri

Ünlü Yatırımcı, Bitcoin İçin Aşağı Yön Riskine Karşı Uyardı!

Popüler yatırımcı, Bitcoin (BTC) için büyük bir düşüşün sadece bir kötü haber kadar yakın olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Analist DonAlt Bitcoin Hakkında Konuştu

Kripto analisti DonAlt, Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarının aşağı yönlü riskinin, altı ay önce FTX’in büyük çöküşü yaşandığında olduğundan “çok daha yüksek” seviyede olduğunu belirtti.

“Şu anki aşağı yönlü risk, altı ay öncesine kıyasla oldukça arttı. Artık meme kripto paralar yükselirken ve dolandırıcılar ellerinden gelen her şeyi yaparken, yükseliş için gitgide daha az neden bulunuyor. Sadece bir nükleer silah kullanma gerekçesi bulmamız kaldı.”

bitcoin haberleri

DonAlt’a göre, Bitcoin’in Kasım 2022’de gördüğü düşük değerlerden %100’lük bir artış yaşaması, büyük olasılıkla bir makro ayı piyasasında yaşanan bir sıçrama.

“Sadece bu hareketi teknik açıdan değerlendirirseniz:

Hiç durmadan 69.000 dolardan 16.000 dolara yükselen nükleer silah

Şu anki hareketle bir kısmını geri izliyor

Hâlâ eski aralıkta değil.

Duyguları bir kenara bırakarak ve altında yatan yükseliş eğilimi göz önünde bulundurarak, bu durumun başka bir şey olmadığı sonucuna varıyoruz: bir ayı piyasası rallisi.”

Analist, Bitcoin’in hâlâ boğa bölgesine girmediğine inansa da, bu ayı döngüsünde 16.000 doların en düşük seviye olduğunda ısrarcılığını sürdürdü.

“Hâlâ daha düşük bir seviyede olduğumu ve 20.000 dolar civarının mükemmel bir alım olduğunu belirtmeliyim. İki tarafı da değerlendirmeden önce mantıklı bir düşünce yapısıyla hareket edin ve şunu söyleyeyim: Ayı argümanı burada gerçekten güçlü. Üzerinde düşünmeye değer bir şey.”

DonAlt, Bitcoin konusundaki görüşlerine gelirken, BTC’nin 20.000 ila 30.000 dolar arasında sıkışıp kaldığı sürece muhtemelen yan dalgalı bir ticaret ortamında kalacağını söyledi.

“Son olarak bu kadar karmaşık bir durumu hatırlamıyorum.

Aslında durum oldukça basit:

30.000 doların üzerinde – güzel

30.000 doların altında – dalgalı

20.000 doların altında – kapmak.”

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 27.756 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!