Bitcoin Haberleri

BitMEX’in kurucusu, Bitcoin’in İlerleyeceği Yolları Tahmin Ediyor!

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, kripto kralının %30’luk hızlı yükselişinin ardından Bitcoin (BTC) için ileriye dönük en olası yolları özetledi.

Yeni bir Medium gönderisinde Hayes, BTC’nin bundan sonra nereye gideceğinin son dalgalanmayı neyin tetiklediğine bağlı olduğunu söyledi.

Hayes, Bitcoin için olası yolları açıkladı

Hayes eğer bu yükseliş son zamanlardaki en düşük seviyelerden “doğal” bir sıçrama ise, finansal piyasa koşulları iyileşene kadar BTC’nin yeni bir yüksek fiyat seviyesinde yatay bir şekilde işlem göreceğini söyledi.

“Ralli Katalizörü Senaryosu 1: Bitcoin 16.000 $’ın altındaki yerel düşük seviyelerden doğal bir sıçrama yaşıyor. Eğer bu ralli gerçekten de yerel düşük seviyelerden doğal bir toparlanma ise, Bitcoin’in daha sonra yeni bir plato bulmasını ve USD likidite koşulları iyileşene kadar yatay hareket etmesini bekliyorum.”

Bununla birlikte Hayes, Bitcoin’in fiyat artışının ana nedeninin Federal Rezerv politikası olduğunu ve yatırımcıların Fed’in faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini öngördüğünü söyledi. Hayes’e göre, eğer Fed faiz artırımına giderse BTC değer kazanmaya devam edecek, ancak faiz artırımı gerçekleşmezse Bitcoin’in fiyatı düşecek.

“Ralli Katalizörü Senaryosu 2: BTC ralli yapıyor çünkü piyasa Fed’in USD para basımını yeniden başlatacağını öngörüyor. Eğer durum buysa, iki olası senaryonun gerçekleştiğini görüyorum:

Senaryo 2A: Fed bir pivot uygulamazsa veya birden fazla Fed guvernörü ‘iyi’ TÜFE [Tüketici Fiyat Endeksi] baskılarından sonra bile herhangi bir pivot beklentisinden söz ederse, BTC muhtemelen önceki düşük seviyelere doğru düşecektir.

Senaryo 2B: Fed bir pivot uygularsa, Bitcoin güçlü performansını sürdürür ve bu ralli seküler bir boğa piyasasının başlangıcı olur.”

Hayes “senaryo 2 “nin daha olası olduğuna inanıyor.

bitcoin haberleri

Ayrıca, eğer 1. senaryo doğruysa, BTC’nin son zamanların en yüksek seviyesinde yatay bir şekilde işlem göreceğini söyledi. Ardından yatırımcılar Fed’in dönüş yapacağını tahmin ettiklerinde, amiral gemisi kripto para birimini 30.000 ila 40.000 dolar aralığına gönderecekler. Fed’in gerçekten dönmesinden sonra başka bir rallinin geleceğini ve Bitcoin’i “kripto sermaye piyasalarına önemli miktarda USD enjekte edildikten sonra” tüm zamanların en yüksek fiyatının ötesine göndereceğini söyledi.

Ancak “felaket” senaryosu 2A gerçekleşirse, Hayes Bitcoin’in 15.800 $ veya altına düşeceğini tahmin ediyor.

“Aşağı yönlü taslakta nihayetinde hangi seviyeye ulaşıldığı gerçekten önemli değil çünkü Fed’in daha sonra para basmak ve başka bir finansal çöküşü önlemek için harekete geçeceğini biliyorum, bu da tüm riskli varlıkların yerel dibini işaretleyecek.

Ve sonra Mart 2020’dekine benzer başka bir kurulumla karşılaşıyorum; bu da kamyonu yedeklememi, iki elim ve bir kürekle kripto satın almamı gerektiriyor.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 20,879 dolardan işlem görüyordu. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!