Bitcoin Haberleri

Kripto Analistine Göre Bitcoin Parabolik Rallisi, Yükseliş Sinyali Veriyor!

Tanınmış bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) günlük grafikte yükseliş sinyalleri verdiğini ve parabolik bir artışa hazırlandığını belirtti.

Bitcoin için ralli sinyali

Kevin Svenson isimli analist, Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinin günlük grafikte geçiş yaptığını aktardı.

MACD, yatırımcıların potansiyel trend değişimlerini izlemek için sıklıkla başvurdukları bir momentum ölçütüdür.

Svenson’a göre, BTC MACD’nin günlük grafikte yükseliş eğilimini işaret ettiği son iki durumda önemli bir değer kazanımı yaşadı.

“Bu günlük MACD geçişleri bazen çok daha büyük bir hareketin sadece ilk adımları olabilir. Mart ayının başlarında ve bu yılın başlarında MACD’nin günlük geçişinin hemen ardından gelen %45’lik ve daha büyük artışları gözlemlemiştik. Yaklaşık 16.000 dolardan 20.000 dolara ve hatta 23.000, 24.000 dolara çıktık. Yani, bu günlük MACD geçişleri, bu yıl önemli yükselişler sağladı.”

btc1

Svenson, BTC‘nin parabolik bir oluşuma doğru ilerlediğine inanıyor. Analistin görüşüne göre, Bitcoin parabolik eğri modelini “T harfi gibi” takip ediyor.

“Şu an üçüncü evreyi tamamlıyoruz. İlk ve ikinci evreyi geçtik ve şu an üçüncü evreyi yaşıyoruz. Ve bu evrenin tamamlanması parabolik eğrinin tam kenarında olacak.

Parabolik eğriyi korumak için bu noktada bir sıçrama yapmamız gerekiyor…

Bu model, bir sonraki adımın bizi aslında 48.000 dolara çıkaracağını öngörüyor.”

btc2

Yazı yazılırken, Bitcoin 28.005 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!