BİTCOİN

Elon Musk Hakkında Önemli İddia! Baskı Mı Yapıldı? Popüler İsim Duyurdu!

Dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk, geçtiğimiz günlerde fiyatı da etkileyen Bitcoin (BTC) hakkında beklenmedik bir şekilde olumsuz yorumlar yapmaya başladı. Bitcoin, Musk’ın şu anda birçok yatırımcının endişesine neden olan açıklamaları nedeniyle 30.000 dolara düştü. Öte yandan Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya almaya karar vermesi için baskı altında olabilir.

Shark Tank’ın ünlü ismi Kevin O’Leary, Tesla’nın Bitcoin kararının arkasında büyük bir baskı olduğunu söyledi. Ünlü sunucuya göre Elon Musk bu kararı vermeden önce Tesla hissedarları ve yönetim kurulu tarafından eleştirildi ve baskı gördü. Şirketin hizmetleri için bitcoin ödemesi almanın şirketin politikasını ihlal ettiğini vurgulasa da Musk’ın bu kararı vermekten başka seçeneği olmadığı iddia ediliyor.

kapak 134504
Elon Musk Hakkında Önemli İddia! Baskı Mı Yapıldı? Popüler İsim Duyurdu! 1

Musk, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini iddia etti ve bunun sürdürülemez olduğunu vurguladı. Musk, Bitcoin madenciliği ve ticaretinin fosil yakıt tesislerinden elde edilen enerji kullanılarak yapıldığını ve bu nedenle Tesla’nın BTC ödemelerini iptal ettiğini söyledi.

Musk’ın bu kararı kendisinin almadığını vurgulayan O’Leary, şunları söyledi:

Elon baskı altındaydı. Bunun Tesla’nın hissedarları tarafından yapıldığını düşünüyorum çünkü şirket Sürdürülebilirlik Komitesi gibi yapılar aracılığıyla gelir elde ediyor.Bitcoin Tesla arabalarının satın alınmasını destekliyorsa onlara zarar verebilir. Bu nedenle Elon Musk’a açıklama yapması için baskı yaptılar. “

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!