Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Bitcoin’i, FTX Patlamasından Sonra Neler Bekliyor?

Yaygın olarak takip edilen bir kripto stratejisti, kripto türevleri borsası FTX’in çöküşünden sonra Bitcoin’i (BTC) nelerin beklediğinin haritasını çıkardı.

Bitcoin için iki fiyat seviyesi önemli!

Takma isimli analist Cred, Twitter takipçilerine FTX’in çöküşünün ardından Bitcoin için yalnızca iki fiyat seviyesinin önemli olduğunu söyledi.

“Bunlardan ilki, birkaç aydır en düşük seviyemiz olan 20,000$’lık fiyat döngüsü. Diğeri ise 11.000 ya da 12.000 dolara yakın olan boğa piyasası öncesi kırılma rafı.”

bitcoin
kaynak: cred/twitter

Cred’e göre, Bitcoin aylarca 20.000 $ civarında konsolide olduktan sonra FTX’in erimesinin ardından çöküşe geçtiği için şu anda genel olarak düşüş eğiliminde görünüyor. Bununla birlikte, popüler stratejist BTC boğalarının hala piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirebileceğini söyledi.

“Eğer çöküş başarısız olur ve [BTC] çöküşün gerçekleştiği [19.300 $] seviyesini geri alırsa, bu piyasanın bu düşük fiyatları kabul etmeye istekli olmadığını gösterir. Arıza istekli alıcılar tarafından emilir ve o zaman bu [arızayı] bir tür sapma olarak ele alabiliriz… Bu tür haberleri, bu tür bir ortamı absorbe etmeye istekli birinin inancını gösterecektir ve bu yüzden dikkat etmeye değer bir güçtür.”

BTC boğalarının kontrolü ele geçirememesi halinde Cred, Bitcoin’in muhtemelen 12.000 $ civarındaki bir sonraki yüksek zaman dilimi desteğine doğru düşeceğini söyledi.

“Diğer senaryo ise [BTC] bu dirence [19.000 $] geri dönerse, bu yüzden burada konsolide olur ve yuvarlanırız. İş yapmaya değer olduğunu düşündüğüm seviye bu 11.000, 12.000 dolar seviyesine yakın… Eğer 11.000, 12.000 dolarlık bu boğa piyasası öncesi rafa geri dönmek isterse, bu gerçekten yeni bir seviye. Ayrıca tarihsel olarak birçok döngüsel düşüşün yavaşlama eğiliminde olduğu yerle aynı hizada.”

Bu satırların yazıldığı sırada Bitcoin, gün içinde %1,09 artışla 16.825$’dan el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!