Altcoin Haberleri

FTX’in Çöküşü Silvergate’ten 8 Milyar Dolarlık Para Çekilmesini Tetikledi!

Kripto borsası FTX’in yüksek profilli çöküşünün, kripto dostu bir banka olan Silvergate’ten kitlesel bir göçü tetiklediğini bildirdi.

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre; FTX ekosisteminin dağılması, dijital varlıkları kucaklamasıyla bilinen bir banka olan Silvergate’ten 8 milyar doların üzerinde para çekilmesine yol açtı.

Fon çıkışına yanıt olarak banka işgücünü %40 oranında azalttı, kendi dijital varlığını yaratma planlarını rafa kaldırdı ve bilançosundaki 718 milyon dolarlık borç varlığını tasfiye etti.

Şirketin hisse senedi fiyatı da son üç ayda %70’in üzerinde değer kaybetti.

ftx haberleri

2019’da halka açık bir şirket haline gelen Silvergate, kripto firmalarına hizmet vermesi, sanal varlıklarını idare etmesi ve yatırımcıları kripto borsalarına bağlayan bir platform işletmesiyle biliniyor.

Rapora göre; FTX’in çöküşü sırasında Silvergate, FTX’e ve ona bağlı diğer firmalara ait yaklaşık 1 milyar dolar değerinde varlığı elinde tutuyordu.

Raporda ayrıca Silvergate’in kripto sektörüne odaklanmak için geleneksel bankacılık faaliyetlerinin çoğunu sattığı da belirtiliyor. Silvergate diğer bankalar gibi yapılandırılmamıştır ve bu nedenle büyük fon çıkışından kurtulabilmiştir.

Piyasalar çalkantılı olsa da, Silvergate Wall Street Journal’a hala kripto para birimlerine inandığını söyledi.

“Silvergate mevcut ortamda yol almak için kararlı adımlar atarken, misyonu değişmedi. Silvergate dijital varlık sektörüne inanıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!