Bitcoin AnalizleriEthereum Analizleri

Justin Bennett: Faiz Artışının Ardından Bitcoin ve Ethereum’un Değerleri Düştü!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) piyasalarının dünkü Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) toplantısından sonra çoğunlukla aynı olduğunu söyledi.

Cryptocademy bülteninin yeni sayısında, yatırımcı Justin Bennett BTC, ETH ve ABD Dolar Endeksi’nin (DXY) ilerleyişini inceledi.

BTC hakkında Bennett şunları söyledi:

“BTC bugünkü FOMC’ye kadar yükseldi, bu nedenle 50 baz puanlık artıştaki geri çekilme, geç uzun vadelerin temizlenmesiyle sürpriz olmadı. BTC ayrıca dünkü videoda bahsettiğim 17.500 $ seviyesindeki trend çizgisi desteğini bugün yeniden test etti. Daha düşük seviyeleri açmak için bunun altında bir kapanış gerekecek. Alternatif olarak, BTC için direnç 18.200 ve 18.500 dolar seviyelerinde bulunuyor.”

bitcoin analiz
kaynak: justin bennett/cryptocademy

Ethereum için birden fazla seçenek değerlendirdi

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Ethereum’a bakan Bennett, önde gelen akıllı sözleşme platformu için birden fazla seçeneği değerlendiriyor.

“ETH, 1.350$ aralığının en yüksek seviyelerini ikinci kez test ettikten sonra bugün düşüşte. Bununla birlikte, 1.300 dolarlık alan hala destek olarak duruyor. Ethereum’un 1.235 dolara doğru düşüşe geçmesi ve potansiyel olarak düşmesi için bunun altında bir günlük kapanış gerekecek. Öte yandan, 1.350 doların üzerinde bir günlük kapanış 1.420 dolarlık alanı açacaktır.”

ethereum analiz
kaynak: justin bennett/cryptocademy

Bennett ayrıca ABD dolarının bir varlık sepeti karşısındaki gücünün bir ölçüsü olan DXY’ye de baktı. Bennett’in amaçları doğrultusunda, DXY’yi kripto varlıklarından oluşan bir sepete karşı değerlendirdi.

Genel olarak, düşüş eğilimi gösteren bir DXY kripto için yükseliş anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

FOMC toplantısından sonra Bennett, DXY’nin bugün daha düşük olduğunu söyledi.

“DXY bugün her zamanki gibi bir faiz artışı gösteriyor ve Powell’ın basın toplantısı nedeniyle daha düşük. Ancak şimdilik 103,60 seviyesinin üzerinde tutunuyor ki bu da önemli bir yatay seviyenin ve 15 Kasım’daki trend çizgisinin konumu. DXY’nin 105,60’ı yeniden açığa çıkarması için 104,50’nin üzerinde ve 102 ila 103 bölgesini açmak için 103,60 bölgesinin altında kapanması gerekecek.”

dxy analiz
kaynak: justin bennett/cryptocademy

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!