Altcoin Haberleri

Ethereum Yatırımcıları İçin Müjdeli Haber Geldi! İşte Beklenen İndirim Dönemi!

2021 05 20 15.14.49

Yüksek işlem ücretleri nedeniyle sıklıkla eleştirilen Ethereum (ETH), bu dönemi geride bırakmış gibi görünüyor. Ethereum ağındaki işlem ücreti, bir ay önce 200 GWEI’den mevcut 10 GWEI’ye düştü.

ekran resmi 2021 06 06 20.21.11

Ethereum Fiyatı Düşerken İşlem Ücretleri De Düştü

Ethereum fiyatı Mayıs ayında 4,300 ABD doları ile rekor seviyeye ulaştı. Hepimizin bildiği gibi bu yükselişin sebebi NFT ve DeFi patlaması. Ethereum ağındaki diğer projeler, işlem sayısını artırırken fiyatların yükselmesine neden oldu. Bu, zaten sıkışık olan ağı daha da tıkadı. Ethereum ağındaki bu durum, kullanıcıların tek bir işlem için 200$ feda etmelerini engelliyor.

ethereum 2.0 1

Binance Smart Chain veya Polkadot gibi alternatif ağlar da bu durumdan tam anlamıyla yararlandı ve yaygın ilgi gördü. Öte yandan, Ethereum ağı artık normale dönmüş gibi görünüyor. 10 GWEI veya yaklaşık 0,58 ABD Doları tutarında bir işlem ücreti, birçok yatırımcı için normal bir seviye olarak kabul edilir. Ayrıca işlemi 30 saniye içerisinde tamamlamak isteyen kullanıcılar, 1,25$ değerinde ETH ödeyerek bunu gerçekleştirebilirler.

Ethereum ağındaki bu düşüşün nedeni piyasada kan dökülmesi ve DeFi projelerine ilginin azalması olarak ifade edilebilir. Gerçek azalmanın Temmuz ayında London güncellemesinden sonra gerçekleşmesi bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!