Bitcoin Haberleri

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, TerraUSD (UST) Kurtarma Planını Destekliyor!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçen hafta Terra ekosisteminin büyük çöküşünün ardından TerraUS (UST) sahiplerine nasıl geri ödeme yapılacağına dair bir öneriyi desteklediğini söyledi.

Başlangıçta PersCapital adlı bir Twitter hesabı tarafından ortaya konan öneri, fonlarını Terra’nın ödünç verme ve ödünç alma protokolü olan Anchor’a kaybettikten sonra %100 bütün haline getirmek için en küçük sahiplerine öncelik verilmesini içeriyor.

“Bir yol, diyelim ki her cüzdana yatırılan her UST üzerinden 0,30 ABD doları iade etmek olacaktır.

Ancak bu şekilde, Terra’nın fonları orantısız bir şekilde, depeg sırasında UST’nin çoğunu elinde tutan zengin balinalara akacaktı. Ve herkesi sadece %30 bütün yapacaksın. Gerçekte, çoğu insan hala acı hissederdi. Öyleyse diğer yolu keşfedelim.

İkinci yol, daha küçük cüzdanlara öncelik vermektir. Anchor’a yatırılan birkaç bin veya daha fazla UST’si olan kişiler. Terra, cüzdanların en yoksul %99,6’sına odaklansaydı, o zaman bu devasa grubu %100 bütün haline getirebilirlerdi.” 

terra

FarsçaCapital, daha küçük cüzdanlara öncelik vermenin yararının, daha fazla insanın kayıpları için %100 geri ödenmesi olacağını ve bunun “daha ​​adil” olduğunu ve topluluk duyarlılığını iyileştireceğini söylüyor. Ayrıca, perakende yatırımcılarla uğraştıktan sonra kalan zengin balina grubunu yönetmenin daha kolay olacağını söylüyor.

Buterin, bir işletmenin talep edebileceği miktar üzerinde bir üst sınıra sahip olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun (FDIC) standartları da dahil olmak üzere, bu tür kurtarma planları için emsallerin zaten mevcut olduğunu söylüyor.

“Bunu şiddetle destekleyin. Bir etkileyici, kişisel sorumluluk ve zenginler için SFYL (kaybınız için üzgünüm) tarafından ‘ABD doları üzerindeki %20 faiz oranları’ hakkında aptalca bir şey söylenen ortalama UST küçük sahibi için eşgüdümlü sempati ve rahatlama.

Bunun bariz örneği FDIC sigortasıdır (kişi başı 250.000$’a kadar). İlgisiz ilginç bir tanesi Singapur iş kanunudur. Düşük gelirli çalışanlar için daha güçlü düzenlemeler ve daha zenginler için daha fazla kendin bul yaklaşımı.

Benim düşünceme göre, bunun gibi şeyler iyi melez formüller.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!