Ethereum Haberleri

Ethereum Kurucusu, Memecoin’lerini Satarak 700.000 Dolar Kazandı!

Bir önde gelen blok zinciri izleme şirketi; Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in, kendisine hediye edilen tüm ücretsiz “meme coin”lerini satmış olduğunu iddia ediyor.

Lookonchain firmasından alınan verilere göre, Buterin son zamanlarda Mops (MOPS), Cult DAO (CULT) ve Shikoku (SHIK) gibi popüler “meme token”leri satışa çıkardı ve toplam değeri 693.000 doları buldu.

“vitalik.eth (@VitalikButerin) ücretsiz sh**coins’lerini satıyor.

Şu anda 50 milyar MOPS’u 1.25 $ETH’ye (2K $) sattı, 10 milyar CULT’u 58 $ETH’ye (91K $) sattı, 500 trilyon SHIK’i 380 ETH’ye (600K $) sattı.”

ethereum haberleri
kaynak: lookonchain/twitter
ethereum haberleri
kaynak: lookonchain/twitter

Son birkaç gün içindeki tüm gelişmelerle birlikte “meme token” fiyatları, büyük bir hareketlilik göstererek farklı tepkiler verdi.

MOPS, son 24 saatte %2,493’lük bir artışla 0,000001 dolar seviyesine yükseldi.

CULT ise haber yazıldığı anda 0,00004 dolar değerinde ve gün içinde %6,9’luk bir düşüş yaşadı.

SHIK ise haber sırasında 0,0000000043 dolar değerinde işlem görüyor ve gün içinde %73’lük bir düşüş yaşadı.

ethereum haberleri

Ethereum kurucusu, tokenlerden kurtulmak için hamleler yaptı

Ethereum’un ortak yaratıcısı Vitalik Buterin, daha önce de kendisine küçük projeler tarafından sık sık hediye edilen büyük miktarda tokenlerden kurtulmak için hamleler yapmıştı.

İki yıl önce Vitalik Buterin, Shiba Inu (SHIB) tokeninin %90’ını yakarak, geri kalan %10’unu da bir hayır kurumuna bağışlamayı taahhüt etmişti.

Buterin’in yaktığı 410 trilyon SHIB token, SHIB’nin toplam arzının yaklaşık %41’ine denk geliyor. Yakma haberinin ardından SHIB’in değeri %40’ın üzerinde artarak 0,0000129 dolar seviyesinden 0,0000184 dolara yükseldi. Shiba Inu’nun yaratıcıları, tüm SHIB arzının yarısını Buterin’e hediye etmişti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!