Altcoin AnalizleriBitcoin AnalizleriEthereum Analizleri

Santiment’e Göre XRP Boğa Sinyalleri Veriyor!

Kripto analiz firması Santiment, balinalar tokeni hızla biriktirirken XRP’nin yükseliş sinyali verdiğini söyledi.

Santiment’e göre, XRP 2023’e başlamak için olası bir fiyat artışına zemin hazırlıyor ve potansiyel olarak kısa bir sıkışma tarafından tetikleniyor.

Kısa pozisyon sıkıştırması, alışılmadık miktarda yatırımcı bir varlığı açığa satmaya çalıştığında gerçekleşir. Sıkışma fiyat sıçradığında başlar, birçok yatırımcının pozisyonlarını geri almasına neden olur ve bu nedenle fiyatı dalgalı bir şekilde daha da yükseltir.

Santiment, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’de XRP için orantısız fonlama oranını gösteriyor.

XRP Ağı, güçlü yükseliş vakalarına işaret eden bazı ilgi çekici ağ farklılıklarına sahiptir. Topluluk gönderimizde hızla biriken balina adresleri, kısa pozisyon almaya devam eden yatırımcılar ve geçilmenin eşiğindeki önemli bir uzun/kısa pozisyon ele alınıyor.”

xrp analiz
kaynak: santiment/twitter

Santiment en büyük iki kripto varlığına dönerek, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Ağ Değerinin İşlemlere Oranına (NVT) göre zayıflık gösterdiğini söyledi. Bu metrik, varlığın piyasa değerine karşı token dolaşımına bakarak piyasanın yönünü ölçmeye çalışır. Piyasa değerine kıyasla düşük bir dolaşım, tokenin aşırı değerli olduğu ve bir düzeltme için konumlandırıldığı anlamına gelir.

“Santiment’in NVT fiyat tahmin modeline göre, Bitcoin ve Ethereum’un mevcut piyasa değerlerini haklı çıkarmak için hala bir miktar artırılmış ağ faydasına ihtiyacı var. Her iki ağın da dolaşım oranının 2023’te artması gerekiyor ve bu hafta tatil olmayan günlerin başlamasıyla belirleyici olacak.”

bitcoin/ethereum analiz
kaynak: santiment/twitter

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 1.645$’dan, Ethereum ise 1.209$’dan işlem görüyor XRP haber yazıldığı anda 0,342 $’a gidiyor. Güncel fiyatlarını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!