Ethereum Analizleri

Quant Analytik Firması, Ethereum Kitlesel Satış Olayı Konusunda Uyardı!

Kantitatif analiz şirketi CryptoQuant, Ethereum’un (ETH) bir dizi zincir içi faktör nedeniyle potansiyel olarak başka bir büyük satış olayının eşiğinde olduğunu söyledi.

Firma, önümüzdeki yılın Mart ayında yapılması planlanan ve en az 15,3 milyon ETH’nin kilidinin açılmasıyla sonuçlanacak olan Shanghai Hard Fork’unun, önde gelen akıllı sözleşme platformunun fiyatı üzerinde etkileri olabileceğini söylüyor.

CryptoQuant ayrıca, stake edilmiş ETH biriktikçe, kripto borsalarındaki Ethereum rezervlerinin düşme eğiliminde olduğunu söyledi.

“ETH toplu satış etkinliği mi geliyor? ETH2 Deposit birikti ve toplam arzın %12’sini elinde tutuyor. ETH borsa rezervi toplam arzın %15’ine düşerken ve düşmeye devam ederken, Shanghai Hard Fork’undan sonra ETH’de neler olacak?”

ethereum analiz
kaynak cryptoquant/twitter

Yatırımcılar yüksek gelirli fırsatlar için Ethereum’ları satabilirler

Ethereum’un proof-of-stake mutabakat mekanizmasına geçmesi, yatırımcıların stake etme yoluyla ETH şeklinde getiri elde etmelerini sağladı. CryptoQuant, önümüzdeki yılın başlarında haberin yazıldığı sırada 17,7 milyar doların üzerinde değere sahip yaklaşık 15 milyon ETH’ye ulaşacak kitlesel bir kilit açma ile yatırımcıların daha yüksek getirili fırsatlar aramak için Ethereum’larını satabileceklerini söyledi.

“Birleşmeden sonra arz düşmeye başladı; 0,1 milyon. Arz ve talep dinamikleri çatallanmadan sonra değişecek. ETH fiyatlarında dalgalanma yakın. Şangay toplu satışı tetikleyecek mi? Yoksa daha fazla ETH satın almak için daha fazla likidite sağlayan bir fırsat mı?”

ethereum analiz
kaynak cryptoquant/twitter

Ethereum şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75’in üzerinde bir düşüşle 1.182 dolardan işlem görüyor. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!