Ethereum Analizleri

Ethereum 1.5K Dolara Yaklaşıyor, Daha Fazla Düşebilir mi?

Son günlerde Ethereum fiyatları, birkaç hafta önce karşılaştığı önemli bir direnç bölgesinde reddedilmesinin ardından düşüş eğiliminde.

Bu nedenle, mevcut destek seviyelerinin analizi, olası geri çekilmeyi durdurma potansiyeline sahip olduğu için faydalı olabilir.

Ethereum’un günlük fiyat analizi:

Ethereum’un fiyatı, 50 günlük hareketli ortalamanın altına düşerek yaklaşık 1600 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu durum, kritik 1800 dolar seviyesinden ve büyük simetrik üçgen formasyonunun üst sınırından bir ret yaşandıktan sonra gerçekleşti.

Şu anda piyasa, yaklaşık 1400 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük hareketli ortalamanın hedefine doğru ilerliyor gibi görünüyor. Bu önemli hareketli ortalama kırılırsa, fiyatın kısa vadede 1300 dolar destek seviyesine doğru düşmesi muhtemel olabilir.

Öte yandan, fiyat söz konusu 200 günlük MA’dan geri dönerse, 50 günlük MA şimdi bir direnç seviyesi olarak işlev görebilir. Bu durumda üçgenin üst sınırını izlemek önem kazanacaktır.

ethereum (eth) analiz
kaynak: tradingview

Ethereum’un 4 saatlik fiyat analizi:

Ethereum fiyatı, 1680 dolar seviyesi ile 1500 dolar arasında konsolidasyon sürecinde görünüyor. 1500 dolar seviyesi önümüzdeki günlerde test edilecek ve ETH’nin kısa vadeli fiyat hareketleri bu destek seviyesinin performansına bağlı olacaktır.

Eğer bu seviye tutarsa, 1680 dolarlık direnç bölgesine doğru bir toparlanma ve yükseliş trendi daha olası hale gelebilir.

Ancak, fiyat 1500 dolar seviyesinin altına düşerse, önümüzdeki günlerde 1350 dolar bölgesine doğru bir düşüş olasılığı artacaktır. RSI göstergesi de şu anda %50’nin altında işlem görüyor, bu da ayıların piyasayı kontrol ettiğine işaret ediyor.

ethereum (eth) analiz
kaynak: tradingview

Onchain’in Ethereum analizi:

Ethereum’un talep tarafını analiz etmek için kullanılan Aktif Adresler metriği, piyasadaki benzersiz göndericiler ve alıcılar dahil olmak üzere toplam aktif adres sayısını gösterir. Ancak, son zamanlarda bu metrik piyasanın düşüş döngüsü sırasında azalmış durumda ve talebin azaldığını gösteriyor.

Aktif Adreslerdeki düşüş eğilimi, piyasanın kapitülasyon aşamalarında tipik olarak görülen bir durumdur. Metrik son zamanlarda yılın en düşük seviyesine ulaştı ve ayı piyasasını durdurmak için yeterli talebin olmadığını gösteriyor.

Bu nedenle, piyasanın sağlıklı bir yükseliş döngüsü başlatması için daha fazla faaliyet gerekiyor. Talebin artmasıyla birlikte, Aktif Adresler metriği de yükselecek ve piyasanın yükselişe geçme olasılığı artacaktır.

ethereum (eth) analiz
kaynak: cryptoquant

Ethereum kaç tl fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!