Bitcoin Analizleri

Bitcoin, 21.000 Dolar Barajını Geçebilecek mi?

Yapılan Bitcoin (BTC) fiyat analizinde, piyasada bir düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor.

Piyasaya giren artan satış baskısı ile birlikte fiyat, 22.115 dolar seviyesinden 20.870 dolara kadar düştü. BTC/USD çifti, son bir gündür konsolidasyon altında seyrediyor ve kripto para birimi fiyat seviyesini koruyarak yakın gelecekte bir kırılma yaşanabilir.

Satış baskısı, fiyatı 20.837 dolar destek seviyesine doğru çekiyor.

Fiyattaki düşüşün sebebi, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin, kar oranı %5’in üzerine çıktığında kazançlarını nakde çevirme eğiliminde olmaları ve bazı madencilerin de madencilik zorluğu önemli ölçüde düşmüş olduğundan Bitcoin‘lerini satmakta zorlanmaları olarak açıklanabilir. Bu faktörler, fiyatta bir düşüşe neden oldu.

bitcoin (btc) analiz
kaynak: coin360

Bitcoin fiyatı son seanstaki başlangıcından itibaren yaklaşık %5,51 oranında düşüş kaydetti ve BTC/USD paritesi mevcut seans içerisinde bu düşüşü yaşadı. İşlem hacmi şu anda oldukça düşük ve bu da piyasada alıcıların eksik olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in piyasa değeri ise 401 milyon dolar seviyesinde ve 26 milyon dolarlık bir işlem hacmi ile işlem görüyor. Bu durum, piyasanın şu anda oldukça sakin olduğunu ve önümüzdeki dönemde neler olacağını görmek için beklememiz gerektiğini işaret ediyor.

Bitcoin fiyatları son 24 saatte: 22.000 dolar sınırını geçemedi

Son 24 saatlik Bitcoin fiyat analizi, ayıların başarılı bir şekilde üstünlüklerini koruması nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor. BTC fiyatı son birkaç saat içinde hafif bir düşüş yaşadı ve son 24 saat içinde 20.837-22.115 dolar aralığında işlem gördü.

Günlük grafikteki MACD, BTC için düşüş eğilimi gösteriyor ve yakın gelecekte daha fazla kayıp olabileceğini işaret ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) hala düşük bir trendde ve şu anda 30.15 seviyesinde bulunuyor. Daha fazla satış baskısı, fiyatı daha da aşağı çekebilir.

bitcoin (btc) analiz
kaynak: tradingview

Şu anda 50 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) 20.540 Dolar seviyesinde bulunurken, 200 günlük EMA yaklaşık 20.543 Dolar seviyesinde görülüyor.

Bu durum, yakın gelecekte boğaların piyasayı kontrol altına alarak bir miktar satın alma baskısı yaratacağını ve fiyatın bu seviyenin altına düşmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in son 4 saatlik grafikteki teknik göstergeler ve güncel gelişmeler

4 saatlik BTC fiyat analizi, piyasada ayıların hala egemen olduğunu ve fiyat seviyesinin düşüş trendine devam edeceğini gösteriyor. Bitcoin’in değeri son saatlerde bir miktar düştükten sonra, şu anda 20.870 dolar seviyesinde dalgalanıyor.

Saatlik teknik göstergeler, 9-EMA ve 21-EMA’nın da düşüş trendi gösterdiğini ve parite için düşüş eğilimi olduğunu işaret ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) saatlik grafiklerde 13.74 endeksine kadar düştü ve şu anda aşırı satım bölgesine doğru hareket ediyor.

bitcoin (btc) analiz
kaynak: tradingview

Piyasadaki düşüş eğilimi, MACD seviyeleri tarafından da teyit ediliyor ve turuncu çizgi mavi çizginin altında yer alıyor. Ayrıca, BTC’nin düşüş piyasasında olduğunu gösteren MACD histogramı da negatif bölgede yer alıyor.

Bitcoin fiyatının analizi ve değerlendirmesi

Bitcoin fiyat analizi, genel olarak ayıların piyasayı kontrol ettiğini ve yakın vadede herhangi bir yükseliş momentumu görülmediği sürece kontrolü ellerinde tutacaklarını gösteriyor.

Token için destek seviyesi 20.837 $ olarak belirlendi ve bu seviye kırılırsa BTC için daha fazla kayıp sinyali verebilir. Yukarı yönde, direnç 22.115 $ civarında görülüyor ve bu seviye kırılırsa fiyatlarda bir yükseliş sinyali verebilir.

Bitcoin kaç tl görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!