Bitcoin Haberleri

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin Hakkında Konuştu!

Ekonomist ve dijital para birimi işlemcisi Alex Krüger, BlackRock’ın Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun, BTC için “yılın en elverişli uzun pozisyon fırsatlarından” birine işaret ettiğini öne sürüyor.

Bir hafta önce, dünya çapındaki en büyük varlık yönetimi firması olan BlackRock, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF talebinde bulundu.

Krüger, bu kadar çok işlemcinin ETF haberlerine kayıtsız kalmasının “şaşırtıcı” olduğunu belirtiyor ve 154.000 Twitter takipçisine, yatırım şirketinin 2024’teki başvurusunun SEC tarafından onaylanacağına “derin bir inanç” taşıdığını ifade ediyor.

bitcoin haberleri

Grayscale, VanEck ve Cathie Wood’un ARK Invest gibi firmaların başvurularına rağmen, şu ana kadar herhangi bir Bitcoin spot ETF talebi kabul edilmedi. SEC, Ekim 2021’de iki Bitcoin futures ETF’ini piyasaya sunma konusunda onay vermişti.

Krüger, Amerika’daki ilk ETF’in onaylanmasının ardından altın fiyatının hızla yükseldiğini hatırlatıyor, ancak bu sıçramanın ana sebebinin fon olmadığını vurguluyor.

“ABD’nin ilk altın tabanlı ETF’i olan GLD, 18/04/Kasım tarihinde halka arz edildi. Altın kısa bir süre sonra roket gibi yükseldi ve yedi yıllık süreçte %318’lik bir değer artışı yaşadı.

Bu dönemde, altının temel itici faktörlerinin para politikaları ve enflasyon beklentileri olduğunu hatırlatmak gerekir; ETF sadece nakit akışlarını hızlandırdı.”

Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı sırada 28.748 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto varlık olan Bitcoin, son 24 saatte %6,5 üzerinde bir artış gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!