Bitcoin Haberleri

Yatırımcı Chris Burniske’ye Göre Bitcoin Bu Sebeple Yükselebilir!

2022’de kripto dip noktası olarak anılan bir yatırımcı, piyasaların büyük ihtimalle bir borsanın yükseliş izlerini sürdürmek adına hız kazanacağını ifade ediyor.

Placeholder adlı risk sermayesi şirketinin ortağı Chris Burniske, Twitter’daki 261.600 takipçisine, kriptonun genellikle Nasdaq 100 endeksi (NDX) ile paralel bir yükseliş ivmesi gösterdiğini belirtiyor.

Burniske, Glassnode kurucuları Jan Happel ve Yann Allemann’ın 2019 yılından bu yana Bitcoin’in (BTC) NDX’deki düşüş eğilimlerinden sonra birkaç defa önemli yükselişler yaşadığını gösteren verilerine dayanarak bu çıkarımı yapıyor.

Burniske şunları söyledi:

“İlginç bir gözlem, kriptonun genellikle NDX’deki düşüşlerden sonra harekete geçmesi – bu, daha yüksek riske geçiş anlamına geliyor.”

grf34
Kaynak: Negentropic/Twitter

Happel ve Allemann, Bitcoin’in Mayıs 2019’da, endeks yükseliş eğilimi gösterdikten sonra NDX’yi aştığını ifade ediyorlar.

Glassnode’un kurucu ortakları, 2020’de Bitcoin’in endeksin durgunluk döneminden sonra NDX’i geride bıraktığını belirterek benzer bir durumun tekrar yaşandığını ifade ediyorlar.

grf77
kaynak: negentropic/twitter

Allemann ve Happel, endeksin yerel bir zirve belirlemeye yakın olabileceğini düşünerek, Bitcoin’in bir kez daha NDX’yi geride bırakma potansiyeli olduğunu belirtiyorlar.

“Biz şimdi neredeyiz?

NDX, Nisan 2022 seviyelerine (445 gün sonra) ulaştı ve BTC ayrıştı… Tarih, Bitcoin’in bir patlama ve daha iyi performans sergilemesi için uygun zamanın yakın olduğunu gösteriyor.

Hisse senetlerinde durgunluk -> sermaye daha yüksek riskli yatırımlara yöneliyor -> BTC yarışı başlıyor.”

grf45
kaynak: negentropic/twitter

Burniske, Glassnode kurucu ortaklarının bu görüşlerine katılıyor ve sermayenin son tahlilde daha yüksek riskli altcoinlere ve diğer blockchain tabanlı varlıklara yönelebileceğini belirtiyor.

“Diyelim ki, yüksek riskli yatırım akışı NDX’ten BTC’ye, ETH’den SOL’a, DOGE’dan NFT’lere (non-fungible tokenler) doğru ilerliyor.”

Bu makale yazılırken, Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2’nin üzerinde bir artışla 26.931 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!