Altcoin Haberleri

Adalet Bakanlığı FTX’ten Hacklenen 372.000.000 Doları Araştırıyor!

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) iflas eden kripto borsası FTX’te 372 milyon dolarlık bir hack olayını soruşturduğu bildirdi.

Bloomberg Law “davaya aşina olan bir kişiye” atıfta bulunarak, federal savcıların iddia edilen hack olayıyla ilgili ayrı bir ceza soruşturması başlattığını bildirdi.

İsimsiz kaynak Bloomberg’e, Amerikalı yetkililerin işbirliği yapan platformların yardımıyla çalınan kripto paranın bir kısmını dondurduğunu söyledi.

FTX’in iflas ettiği gün olan 11 Kasım’da, şirketin genel danışmanı Ryne Miller borsanın Telegram kanalında bir açıklama yayınlayarak hacklendiğini duyurdu.

ftx haberleri

Hack davası FTX davasından ayrı sorgulanıyor

Zincir üzerindeki veriler, çalınan kriptonun borsanın cüzdanlarından çıkarıldığını ve bilinmeyen Ethereum (ETH) adreslerine taşındığını ortaya koydu.

Hack soruşturması, DOJ’un FTX’in kendisine karşı yürüttüğü dolandırıcılık davasından ayrıdır. New York Güney Bölgesi tarafından yayınlanan mühürsüz bir iddianameye göre, federal departman bu ayın başlarında gözden düşmüş Sam Bankman-Fried’i altı dolandırıcılık, bir kara para aklama komplosu ve bir de Amerika Birleşik Devletleri’ni ve kampanya finans yasalarını dolandırmak için komplo kurmakla suçladı.

Dolandırıcılık suçlamaları arasında müşteriler üzerinde tel dolandırıcılığı, kredi verenler üzerinde tel dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak yer alıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da FTX’in kurucu ortağını borsanın yatırımcılarını dolandırmakla suçladığını açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!