ALTCOİNNEDİR?

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin (DOGE) parodi şeklinde oluşturulmuş bir kripto para birimi olarak biliniyor. Özellikle eğlence sektörüne dayalı kullanımların en çok tercih edildiği dijital para kanalıdır.
Kullanıcıların çok rağbet gösterdiği Dogecoin sistemi gelecekte bu sistemin tacı olarak belirtilebilir. Fakat şimdilik öyle bir öngörünün olmadığını belirtmek mümkündür. İlk sürümü 6 Aralık 2013 yılında ortaya çıkmıştır. İsim ve anlam bakımından dost canlısı anlamını taşıyan kripto birimi çok fonksiyonlu işlem yapabilme özelliği taşır.
Kripto para dünyasındaki karmaşık sisteme yönelik düzenli tabanı önemli paya sahiptir. Özellikle yeni kripto para borsası üyelerine yönelik alternatif aktifliği büyük paya sahiptir. Kripto para şeklindeki köpek görseli aynı zamanda sisteme yönelik bir gönderme taşımaktadır. İnternet dünyasında bu bakımdan çok fazla konuşma geçtiği bilinir.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin (DOGE) nedir sorusu kripto para yatırımcılarına yönelik en büyük paya sahip olan kripto para birimidir şeklinde yanıtlandırılabilir. En fazla kullanılan ve satın alınan dogecoin büyük bir topluluk hâkimiyeti kurmuştur. Bunun yanı sıra en çok aktif işlem yapılan kripto sistemi olarak bilinir. Bu sistemin tanıtım şekli ise bazı uygulamalarda bahşiş sisteminde yer almasıyla öne çıkmıştır.
Blok madenciliği yapan kullanıcılara yönelik belirli aralıklarda ödüller sunmaktadır. Geçmiş dönemlerde belirli aralıklarda sunulan ödüller şimdiki süreçte sabit hale dönüştürülmüştür.
Statik hale dönüşen ödül sistemi kullanıcılardan daha fazla talep almasını sağlamıştır. Bu yüzden en çok kullanılan kripto paradır. Dogecoin özellikleri çok yönlüdür. Birçok kripto para sistemi deflasyonist olmasına rağmen dogecoin enflasyonit olmasıyla ayırt edilir.

dogecoin (doge) nedir?
Dogecoin (DOGE) Nedir? 1

Dogecoin (DOGE) Grafik

Dogecoin (DOGE) grafik sistemi her an değişim gösteren kripto para sisteminde yer alır. Değişken bir grafik hâkimiyeti bulunan dogecoin için güvenli demek mümkündür. Dünya çapında en büyük kullanıcı potansiyeli bulunmaktadır. Bu sayede coin seçenekleri arasında üst sıralarda yer alır.
Madencilik bakımından da kullanılan bu sistem kullanıcıya yatırım yaptırma şansı sunar. Her an yükselişte olan grafik görseli yeni kullanıcılar için yeterli değildir. Geçmiş dönemlerin işlem aralıkları doğru bilgilendirme yapabilir. Fakat uzun vadeli işlemler açısından grafiklerin sürekli takip edilmesi gerekir. Bu kapsamda işlem hacmi de değişkendir. 24 saatlik işlem hacimleri anlık rakamlarla gösterilir.

Dogecoin (DOGE) Ne Kadar?

Dogecoin (DOGE) fiyatı 1.84TRY olarak belirlenmiştir. Fakat bu miktar anlık olarak değiştiğinden takip aşamaları önemlidir. Günlük bazda satın alan kullanıcılar sürekli takip ederek işlem limiti belirleyebilir. Dogecoin satın alan bir kullanıcı istediği limite ulaştığı an geri satabilir. Bu miktar kullanıcının kendi belirlediği limitlerde sağlanır. Düşüşe geçme halinde ise istenilen limite çıkması için beklenmesi ve takip edilmesi tavsiye edilir.
Kripto para piyasasında %35’lik işlem gören dogecoin bu yönden çok karlı bir seçenek olduğunu düşündürür. Diğer kripto para seçenekleri ise daha düşük potansiyeldedir. Bu bilgi doğrultusunda kullanıcı potansiyeli her geçen gün genişlemektedir. Kalıcı yönden her yıl 5 milyar kripto parayı çıkarttığı bilinir. Kalıcı yönden çıkarabildiği bu miktarda güvenli olduğunun ispatı sayılır.

Dogecoin (DOGE) Avantajları

Dogecoin (DOGE) avantajları bir hayli fazla olan kripto para birimleri içerisinde yer alır. Bu bağlamda dezavantajdan çok avantajı olduğu düşünülür. Genel avantajları ise şöyle sıralanır.

  • Enflasyonist özellik sunması
  • Dogecoin ile ilgili sınır olmaması
  • Uzun vadeli işlemlerde kar sağlatması
  • Madencilik sistemine uyumlu olması
  • Hızlı işlem özelliği sunması

Yukarıda sıralanan avantajlar Dogecoin kripto paranın genel özellikleridir. Diğer coin türlerinde uzun vadedeki işlemler kar ettirmeyebilir. Fakat Dogecoin bu konuda koruyucu özellik taşır. Uzun vadeli yatırımlar açısından çok uygundur. Bu sayede daha çok kullanıcıya hizmet sunmayı amaçlar.

Dogecoin (DOGE) Madenciliği

Dogecoin (DOGE) madenciliği çok fonksiyonlu para kazanma imkânı tanıyan sistemdir. Fakat madencilik açısından kullanılmak istenen Dogecoin için donanımlı PC kullanılmalıdır.
Dogecoin madenciliğinde blok süresi önemli paya sahiptir. Zorluk derecesi, ödülleri ve algoritması bakımından iyi kavramak önemli rol oynar. Kullanıcıların madencilik yapabilmesi için solo ve madencilik türünde iki farklı seçenek bulunur. Bu iki havuz seçeneği işlem güçlerini de paylaşır.
Sürekli arttırmaya yönelik havuz grupları madencilik için sistemde yer alır. Fakat bu sistem için ekstra bir ücret ödenmesi gerekebilir. Dogecoin madenciliği yapmak için gerekli olan en önemli şey ise tam donanımlı bilgisayarlardır. Bilgisayarın dayanıklı olması madencilik açısından önemli işlev sağlar. Bu nedenle net ihtiyaca yönelik hareket edilmesi gerekir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!