Bitcoin Haberleri

24 Saatte 717.000 BTC Cüzdanı: Son 5 Yılın En Büyük Hareketi!

BTC’nin değeri ne yönde olursa olsun, Bitcoin kullanıcısı sayısında ciddi bir artış gözlemliyoruz. Bu, Bitcoin ekosistemi ve ağına olan ilginin sadece değil, aynı zamanda uzun vadeli yatırımcıların güveninin de arttığına işaret ediyor.

Glassnode, 9 Eylül 2023’te belirttiğine göre 717.331 yeni Bitcoin cüzdan adresi oluşturuldu, bu son beş yılda görülen en büyük rakam. Bu gelişme, Bitcoin’e olan ilginin ve ekosisteme olan katılımın ne denli yüksek olduğunu belirtiyor. Kripto para uzmanı ali_charts da bu veriyi teyit etti.

Son olarak, 14 Aralık 2017’de Bitcoin’de böylesine büyük bir cüzdan artışı gözlemlenmişti. Bu, boğa sezonunun etkisiyle bir günde 800.180 yeni BTC adresinin oluşturulduğu bir dönemdi.

bitcoin haberleri

9 Eylül 2023’teki bu büyüme, G20 zirvesinin Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi (CARF) ve Ortak Raporlama Standardı’ndaki (CRS) değişikliklerine verdiği destekle ilişkilendiriliyor.

2022 Ekim’inde OECD tarafından tanıttığı CARF, kripto işlemlerinde uluslararası şeffaflığı güçlendirmeyi hedefliyor. Bu çerçevede, düzenlenmemiş kripto platformları da dahil olacak şekilde ulusal bilgi paylaşımı öngörülüyor.

8 Eylül 2023’te, BTC’nin değeri 26.000 dolarken, o gün kaydedilen yeni BTC cüzdan sayısı yılın zirvesine yaklaşarak 527.000‘e ulaştı.

Mevcut Bitcoin grafiği, “ölüm kesişimi” olarak adlandırılan bir durumu işaret ediyor. Bu, BTC’nin 25.200 dolar seviyesinin altına düşebileceğini ve yeni bir fiyat düzeltmesine yol açabileceğini gösteriyor.

Yakın zamanda, G20 ülkelerinin yaklaşan aylarda kripto düzenlemeleri üzerine yeni bir çerçeve hazırlığındayken, büyük yatırımcıların ve bireysel yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi artmıştı. Bu, 50 milyon cüzdanın Bitcoin barındırdığına dair haberlerle de destekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!