Altcoin Haberleri

Coinbase, Euro Coin’i Yol Haritasına Ekledi!

ABD’nin en iyi kripto borsası Coinbase’in müşterileri, yakında dijital varlıklarını euro destekli bir stabilcoin olan Euro Coin ile takas edebilirler.

Borsa Perşembe günü listeleme yol haritasına Euro Coin’i (EUROC) ekleyerek stabilcoin’i takas edilebilir olma yoluna soktu.

Euro Coin, Coinbase ile konsorsiyum halinde çalışarak ikinci en büyük dolara sabitlenmiş stabilcoin olan USD Coin’i (USDC) çıkarmasıyla tanınan küresel fintech şirketi Circle tarafından çıkarılıyor.

euro coin haberleri

Euro Coin’de, 1:1 oranında Euro kullanılabiliyor

Circle, Euro Coin’in her zaman 1:1 oranında Euro karşılığında kullanılabilmesini sağlamak için “Euro cinsinden banka hesaplarında tutulan Euro ile %100 desteklendiğini” söylüyor.

Fintech şirketine göre, 2 Şubat itibariyle dolaşımda 31,1 milyon € (33.355.061 $) değerinde EUROC ve rezervlerde 31,3 milyon € (33.569.563 $) bulunmaktadır.

Coinbase, şeffaflığı artırmak ve listeleme duyurularını önden yapma olasılığını azaltmak için geçen yıl listeleme yol haritasını oluşturdu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın şirketin standartlarını karşıladıkları sürece mümkün olduğunca çok sayıda kripto varlığını listelemeyi hedeflediğini söyledi.

“Bu bir nevi Amazon gibi bir şey. Bir ürünün üç yıldızı olabilir ya da beş yıldızı olabilir ancak sürekli olarak bir yıldız almaya başlarsa, muhtemelen hileli ya da kusurludur. Belki Amazon onu kaldırır. Aksi takdirde, bunların ne olduğuna piyasanın karar vermesine izin vermek istersiniz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!