Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Capital Sessizliğini Bozdu; FTX ve Alameda’nın LUNA Çöküşü Sırasında, Pozisyonlarını Avladığını Söyledi!

Artık feshedilmiş olan kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucuları, firmanın iflasının ardından aylarca süren sessizliğin ardından konuştular.

3AC kurucuları Kyle Davies ve Zhu Su, kripto borsası FTX ve ticaret kolu Alameda Research’ün son çöküşü hakkında konuşmak için Twitter’a girdiler ve firmaların da 3AC’nin iflasını tetiklemekle ilgili olduklarını söylediler.

Davies şöyle dedi;

“Su ile birlikte on yılı aşkın bir süre boyunca Three Arrows (diğer adıyla 3AC) adlı bir hedge fonu yürüttüm, 7 ila 10 rakamlı organik. 2018’den beri hepimiz kriptodaydık.

Mayıs 2022’de Luna patladı ve sonrasında korelasyonlu pozisyonlar/yayılımlar/yatırımların hepsi bize karşı hareket etti.

FTX/Alameda’nın pozisyonlarımızı avladığını şimdi anlıyoruz, ancak günün sonunda paramızı, LP’lerin ve kreditörlerin parasını kaybettik. Bugün firmanın kontrolü bizde değil, ilgili herkes için zamanı geldiğinde işleyecek bir tasfiye süreci var.”

Alameda ile yaptığı Telegram sohbetinin ekran görüntüleri olduğu iddia edilen görüntülere yanıt veren Zhu Su, Three Arrows Capital’in bir şekilde haksızlığa uğradığını söyledi, ancak ayrıntılara girmedi.

capital

Capital; Biz de sizin gibi dolandırıldık

“Bu uzun bir hikaye ama biz de sizin gibi dolandırıldık, sorun yok – adalet geliyor”

FTX ya da Alameda’ya yönelik iddialara rağmen; hem Davies hem de Zhu, yatırım yapmadan önce LUNA ve UST’nin mekaniğini incelemek için daha fazla zaman harcayabileceklerini söylediler.

“Luna/UST daha önce benzeri görülmemiş bir projeydi ve biz bu konudaki tezi tamamen berbat ettik. Destekçilerin/inşaatçıların/ekibin kalitesi bizi cezbetti ve mekanikler üzerinde yeterince zaman harcamadık.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!