Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

FTX Çöküşü Kripto Piyasasında Büyük Düşüşler Yaratırken Kurumsal Yatırımcılar Alım Yapıyor!

Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi, kurumsal yatırımcıların FTX kaynaklı piyasa çöküşü ışığında indirimli kripto fiyatlarından faydalandığını tespit etti.

CoinShares, en son Dijital Varlık Fonu Haftalık Akışları raporunda, dijital varlık yatırım ürünlerinin 14 haftanın en yüksek girişini gerçekleştirdiğini söyledi.

Ftx çöküşünün kripto piyasasına etkisi büyük oldu

“Dijital varlık yatırım ürünleri 14 hafta boyunca toplam 42 milyon $ ile en büyük girişi gördü.

Girişler, FTX/Alameda çöküşünün yol açtığı aşırı fiyat zayıflığı nedeniyle haftanın ilerleyen günlerinde başladı.”

ftx
kaynak: coinshares

Bitcoin (BTC) yatırım araçları geçen hafta 19 milyon dolar kazanarak sermaye girişinde aslan payını aldı.

“Bitcoin, bu yılın Ağustos ayının başından bu yana en büyük giriş olan toplam 19 milyon $’lık girişle birincil odak noktasıydı. Bununla birlikte, kısa bitcoin yatırım ürünleri de toplam 12,6 milyon dolarlık giriş gördü.”

CoinShares; başta ABD, Brezilya ve Kanada olmak üzere tüm bölgelerden girişler gözlemledi.

“İsviçre, toplam 4,6 milyon dolarlık küçük çıkışlar görerek aykırı bir ülke oldu, ancak yılbaşından bugüne kadar en fazla giriş yapan ülke olmaya devam ediyor.”

Ethereum (ETH) yatırım ürünleri geçen hafta 2,5 milyon dolar giriş görürken, Solana (SOL) 1,1 milyon dolar kaybetti ve Polygon (MATIC) 200.000 dolar aldı. CoinShares’e göre, çok varlıklı yatırım araçları veya birden fazla dijital varlığa yatırım yapanlar, Haziran ayından bu yana en büyük giriş haftasını yaşadı.

“Çoklu varlık, Haziran 2022’den bu yana 8,4 milyon $’lık en büyük girişi gördü ve yatırımcıların bunu göreceli olarak güvenli bir liman olarak gördüklerini gösterirken, altcoinlerde çok az faaliyet vardı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!