Altcoin Haberleri

SkyBridge Capital CEO’su Scaramucci, Ticaret Yazılım Firmasına Yatırım Yaptı!

Hedge fonu emektarı ve kripto boğası Anthony Scaramucci’nin, iflas eden kripto borsası FTX.US’nin eski başkanı tarafından oluşturulan yeni bir ticaret yazılımı firmasına yatırım yaptığı bildiriliyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, SkyBridge Capital kurucusu ve CEO’su, Brett Harrison’ın kripto yazılım şirketine yatırım yapmak için kişisel parasının bir kısmını kullanıyor.

Yatırımın miktarı hakkında spesifik bir ayrıntı verilmemiş olsa da Harrison’ın, kripto yatırımcılarının hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalarda yatırım stratejilerine yardımcı olacak algoritmalar yazmak için kullanabilecekleri bir yazılım programı oluşturmayı amaçlayan girişimi için 100 milyon dolar aradığı bildiriliyor.

“İki yıl önce kripto sektörüne katıldığımdan beri benim için gerçek bir akıl hocası ve arkadaş oldu. Kendisini yatırım ortağım olarak görmekten onur duyuyorum ve bu yeni döneme başlarken rehberliğinin çok değerli olacağını biliyorum.”

skybridge capital haberleri

SkyBridge Capital CEO’su Scaramucci ise Harrison’ın girişiminde yatırımcı olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek yanıt verdi.

“Brett, yeni şirketinin yatırımcısı olmaktan gurur duyuyorum. İleri git. Arkana bakma. Sana en iyisini diliyorum.”

FTX için yaklaşık bir buçuk yıl çalışan Harrison; şirket ve iştirakleri iflas etmeden kısa bir süre önce, Eylül 2022’de görevinden ayrılmıştı.

Yine Eylül ayında, FTX’in risk sermayesi kolu olan FTX Ventures, SkyBridge Capital’in %30 hissesini satın aldı. Rapora göre, FTX’in Kasım ayındaki çöküşü nedeniyle Scaramucci, planının sonunda hisseleri geri satın almak olduğunu söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!