Altcoin Haberleri

Michael Burry, Binance Kripto Borsası Denetiminin Anlamsız Olduğunu Söyledi!

2007’de konut piyasasının çöküşünü öngören ve bundan kâr eden ilk yatırımcılardan biri olarak bilinen hedge fon yöneticisi Michael Burry, Binance’in rezerv kanıtına ilişkin son denetimin sıfır ağırlık taşıdığını söyledi.

FTX’in yüksek profilli patlamasının ardından merkezi kripto borsaları, bir platformun rezervlerinin müşterilerinin varlıklarıyla eşleştiğini doğrulamayı amaçlayan rezerv kanıtı raporları sağlamak için çabalıyor.

Binance için denetim anlamsız

Big Short yatırımcısı Twitter takipçilerine kriptonun nispeten yeni bir varlık sınıfı olduğunu ve denetçilerin hala ipleri öğrenmekte olduğunu söyledi.

“İşte sorun bu. 2005 yılında yeni bir tür kredi temerrüt takası kullanmaya başladığımda, denetçilerimiz işi öğreniyorlardı. Bu iyi bir şey değil. Aynı şey FTX, BNB vs. için de geçerli. Denetim esasen anlamsızdır.”

binance haberleri

Burry’nin yorumları, Binance’in denetçisi Mazars’ın, piyasa katılımcılarının raporlarının içeriğini tam olarak kavrayamayabileceği endişesiyle hizmetlerini durdurma kararı aldığı haberinin ardından geldi.

“Mazars, bu raporların halk tarafından anlaşılma biçimine ilişkin endişeler nedeniyle kripto para sektöründeki kuruluşlar için ‘Rezerv Kanıtı Raporlarının’ sağlanmasıyla ilgili faaliyetlerini durdurmuştur.”

Şirket ayrıca kripto denetimlerine adanmış web sitesini de kapattı.

Fransız denetim firması kısa süre önce Binance ile çalışmış ve kripto para borsasının kullanıcılarının Bitcoin’lerini (BTC) desteklemek için yeterli dijital varlığa sahip olduğunu tespit etmişti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!