Ethereum Haberleri

Analist Merten, Ethereum’un (ETH) Başka Bir Düşüşle Karşı Karşıya Olduğunu Söyledi!

Popüler bir analist, Ethereum’un (ETH) başka bir düşüşle karşı karşıya olması ve diğer birçok altcoinin değerlerinin bir tonunu kaybedeceği konusunda uyarıyor.

Ethereum Haziran ayındaki performansını tekrarlıyor

Yeni bir YouTube strateji oturumunda, kripto stratejisti Nicholas Merten abonelerine ETH’nin 200 haftalık hareketli ortalamanın direnç olarak hareket etmeye devam ettiği bir düşüş trendinde olduğunu söyledi.

“ETH-BTC oranına baktığımızda, Ethereum’un Bitcoin karşısında 2021 Mayıs’ından bu yana nispeten nötr bir duruş sergilediğini görsek de, ETH hala düşüş trendinde… Bu grafiğin çok yakında düşmeye başlayacağına inanıyoruz.

Ethereum, 200 günlük hareketli ortalamalarının yanı sıra 200 haftalık hareketli ortalamasının da oldukça altında seyrediyor. Kasım 2022’de FTX’in çöküşünden bu yana bu aralığın altında seyrediyoruz. Ve o zamandan beri, 200 haftalık hareketli ortalamanın direnç olarak hizmet etmeye başladığı Haziran ayında yaşadığımız aynı modeli tekrarlıyoruz.”

Ethereum 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadıkça ve yaklaşık 1.470 ila 1.668 $ fiyat seviyeleri arasında mevcut değerinin %15 veya %30’undan işlem görmedikçe rahatlama rallisinin sürdürülebilir olmadığı konusunda uyardı. Bu haberin yazıldığı sırada Ethereum 1.253 dolardan işlem görüyordu. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

ethereum haberleri

“Bugün burada, bu aralığa doğru yapacağımız herhangi bir rahatlama rallisi ya da yukarı hareketin hafife alınmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Bence bu direnç görevi görecek. 200 günlükler bu aralığa çok yaklaştığı için bahsetmiyorum bile… Bu aralığın üzerine çıkana kadar bu göstergeleri destekleyene kadar ki bu benim için kesinlikle ilginç olurdu, düşüş eğilimimi sürdürüyorum.”

Merten, diğer altcoinlerin mevcut piyasa koşullarında çökebileceği konusunda uyardı ve aşırı değerlendiklerini söyledi.

Altcoin hesaplaşmasından bahsettiğimizde, çok fazla yanlış değerlemenin ve bu isimlerin çoğunun önümüzdeki bir veya iki yıl içinde hala burada olacağına dair çok fazla yanlış umudun olduğu daha geniş kripto alanından bahsediyoruz…

Eğer siz de benim gibi 2016’dan beri buradaysanız, 2017’de aktif olarak kripto yatırımı ve ticareti yaptıysanız, bir ya da iki piyasa döngüsünden geçtiniz ve muhtemelen en değerli kriptoların liderlik tablosunu oluşturan birçok büyük altcoinin artık burada olmadığını hatırlıyorsunuzdur. Onlar geçmişin kalıntıları. Alınan dersler ya da pek çok yatırımcı tarafından hala alınmamış dersler. Ne yazık ki, bugün burada olan birçok altcoin burada olmayacak.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!