Altcoin Haberleri

Bu Altcoinler Unutulmuş Olabilir! Usta Analist’e Göre Harekete Hazırlar!

Kripto etkileyicisi ve deneyimli analist Tyler Swope, Ethereum ağını saran çok önemli bir sorunu çözmeye çalışan üç altcoin projesine ışık tutuyor.

Tyler Swope: Miner extractable value (MEV), Ethereum geliştiricileri arasında sıcak bir konu

Ünlü analist Tyler Swope, Miner extractable value (MEV)’in, Ethereum geliştiricileri arasında sıcak bir konu olduğunu söyledi. MEV, bir madenci, doğrulayıcı, sıralayıcı veya herhangi bir ayrıcalıklı protokol kullanıcısının Blockchain’indeki işlem bloklarının yerleşimini keyfi olarak manipüle ederek elde edebileceği değerdir.

MEV kârları, yatırımcı veya madenci tarafından toplanabilir, ancak bloklar alışılmadık bir şekilde manipüle edildiğinde, Blockchain’de verimsizliklere neden olabilir. Tyler Swope, geçen Cuma günü, devam eden Scaling Ethereum zirvesi sırasında, geliştiricilerin kafa karıştırıcı soruna çözüm bulmaya çalışırken birkaç kez MEV’den bahsedildiğine dikkat çekiyor.

Tyler Swope: Keeper Dao (ROOK)’da listemdeki altcoin projelerinden…

Ethereum araştırmacıları, sorunu çözmek için Flashbots girişimini başlatırken, Tyler Swope MEV krizini de ele alan bazı tokenize kripto projelerinin ana hatlarını çiziyor. Analiste göre, Keeper Dao (ROOK), 158 milyon dolarlık bir değerlendirmenin hemen altında yer alan sektördeki güçlü projelerden biridir. Tyler Swope konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Keeper Dao, ticaret, takas ve borç vermeyi kapsayan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarındaki tasfiyeleri, yeniden dengelemeleri ve arbitrajları yöneten Keeper stratejilerine katılım havuzunu ekonomik olarak teşvik eden bir protokoldür… Bu Dao’nun amacı, madenciler tarafından yakalanan bu değerden ziyade kârı maksimize etmek… MEV’ler, Keeperdao’nun büyük bir parçasıdır, ancak MEV’lerle ilgili büyük gelişmeleri, HidingBook’larıdır. Github’daki gönderilerinde şunu açıklıyorlar: “HidingBook, yalnızca KeeperDAO sahiplerinin karşılayabileceği gizli siparişleri barındıran Hiding Game’in dahili altyapısının bir bileşenidir. Ayrıca sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayan istemci dostu API’leri de destekler. HidingBook ile müşteri entegrasyonu, müşteri kullanıcılarının KeeperDAO saklama görevlileri ile MEV (madenci alınan değer) toplamak için koordinasyon sağlamasına olanak tanır. Bu bir kazan-kazan çünkü hem kullanıcılar hem de saklama görevlileri, kullanıcının yine de yapacağı bir işlemden elde edilen kârı en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışıyor.

borsaendeksleri

Tyler Swope: StakeDAO (SDT) sağlanan sermayenin bir parçasıdır

Analist ayrıca, Keeperdao‘nun Flashbot’larla doğrudan rekabet halinde görünmediğini ve aslında gelecekte onlarla entegre olabileceğine dikkat çekiyor. Tyler Swope’nin listesindeki bir sonraki kripto para, şu anda yaklaşık 39 milyon dolarlık piyasa değerinde olan StakeDAO (SDT). Tyler Swope konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Stake Dao, sağlanan sermayenin bir parçasıdır. Dao gelir paylaşımı, hizmetlerini tokenleştirir ve değeri sahiplere geri dağıtır. Hizmetleri barındıran uygulamaları sürüm 2’ye yeni girdi ve TVL (Toplam Maliyet Kilitli) dün 121 milyon doların üzerindeydi.

Analist: Archer, “tıpkı Flashbots gibi” MEV çıkarmak için bir protokoldür

Tyler Swope, Stake Dao’nun yakında v2 tahkim ödülleri verebileceğini belirtiyor, ancak bunun ne zaman olacağı belli değil. Proje aynı zamanda doğrudan Flashbots ile rekabet edebilir, çünkü Stake, analistin bahsettiği üçüncü proje olan Archer Dao (ARCH) ile ortaktır. Archer, “tıpkı Flashbots gibi” MEV çıkarmak için bir protokoldür. Analist, Github’a göre projenin Flashbots’u forkladığına dikkat çekiyor. Altcoin projesi ArcherDao, Tyler Swope’in bahsettiği yaklaşık 22 milyon dolarlık piyasa değeri ile en küçük projedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!