Bitcoin Haberleri

Glassnode Kurucusu’ndan Göz Kamaştıran Bitcoin Tahmini!

Glassnode’un kurucu ortağının Bitcoin beklentileri, kripto dünyasında heyecan yarattı. Bitcoin, 12 Eylül’den beri sürekli bir ivme kazandı ve şu an 26.500 dolar civarında işlem görüyor. Ancak Glassnode’un kurucu ortağı Yann Allemann, Bitcoin’in yakın zamanda 30 bin dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

bitcoin haberleri

ABD Tüketici Fiyat Endeksi Bitcoin İçin Ne Anlam Taşıyor?

Yann Allemann, son X paylaşımlarında ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin %0,6 artışını vurgulayarak, bu durumun BTC fiyatında dalgalanmalara yol açtığını dile getirdi. Bu hafta içinde, gıda ve enerji hariç tutularak hesaplanan çekirdek TÜFE’nin yıllık %4,3 arttığına dikkat çekti. Beklenen %3,6’lık bir oranın yerine %3,7 olarak gerçekleşen TÜFE artışı, BTC’de kısa vadeli hareketliliğe neden oldu.

Glassnode Kurucusu BTC’ye Dair Ne Dedi?

Yann Allemann, BTC’nin 26.000 dolarlık desteği kaptığını ve 27 bin doların üzerine tırmanmasını beklediğini belirtti. Bu yükselme, Bitcoin’in son haftalarda tıkandığı bölgeden çıkışını sağlayabilir. Allemann, “Risk Sinyali’nin 60’a düşmesi, perspektifin değiştiğini gösteriyor. 27.400 ve 28.200 dolar arasında kar satışları görülebilir, fakat bu 30.000 dolarlık eşik öncesi bir basamak olarak değerlendirilmeli.” şeklinde yorumda bulundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!